Глава УГКЦ привітав владику Лаврентія Гуцуляка з 45-річчям священничих свячень

2 вересня 2022

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав особисто та від імені Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви привітав митрополита Вінніпезького і Апостольського адміністратора Саскатунської єпархії владику Лаврентія Гуцуляка з 45-річчям священничих свячень.

Глава УГКЦ привітав владику Лаврентія Гуцуляка з 45-річчям священничих свячень

«Рівно 45 років тому з рук преосвященного владики Ієроніма Химія, єпископа Нью-Вестмінстерського, Ви отримали, вже як монах Чину святого Василія Великого, священничі свячення. Ваше плідне навчання в Римі закінчилося написанням і захистом під керівництвом отця Роберта Тафта докторської праці на тему „Свята Літургія Івана Золотоустого у Київській Митрополії під час з’єднання з Римом (1596–1839)“. Повернувшись до Канади, Ви жертовно служили для потреб отців василіан як ігумен монастиря Святих апостолів Петра і Павла в м. Мондері та магістром новиків. Водночас обіймали посаду директора музею отців василіан. Вже як доктор літургійних наук із 1992 року викладали курси візантійської Літургії у Богословській колегії в Ньюмені», — пише Глава УГКЦ у вітальній грамоті, як про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

Дар священства, який Ви одержали з Божого допусту, мовиться у грамоті, став джерелом щедрих Божих ласк для вірних нашої Церкви, які могли приступати до Святих Таїнств, чути Боже слово, молитися за своїх рідних — живих і померлих, знаходити розраду й надію в Таїнстві Сповіді.

«Для новиків і братів Чину святого Василія Великого Ви були добрим прикладом у богупосвяченому житті. Священство сформувало Вас як жертовного пастиря, владику нашої Церкви, достойного члена Синоду Єпископів УГКЦ», — зазначено у грамоті.

«Будьте й надалі для нашого народу і всіх людей, серед яких живете, ясним світильником Божої правди та добрим пастирем Христового стада. Вимолюємо для Вас рясне Боже благословення. Хай Господь збереже Вас і примножить роки Вашого життя!» — побажав Глава Церкви.