Глава УГКЦ привітав парафію Святого Миколая в Афінах із 25-річчям

13 травня 2023

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви привітав парафію Святого Миколая, яка діє при катедральному соборі Пресвятої Тройці в Афінах, із нагоди 25-річчя заснування. Про це мовиться у привітальному листі на ім’я о. Ігоря Посоленика, адміністратора парафії Святого Миколая в Афінах.

Глава УГКЦ привітав парафію Святого Миколая в Афінах із 25-річчям

Як сказано у привітанні, у ці дні УГКЦ молитовно складає подяку Господу Богові за дар першої Літургії, яку на терені Греції відслужив о. Сергій Калегер. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель також подякував за душпастирів, яких Всевишній посилав парафії Святого Миколая упродовж чверті століття. Одним із них був Блаженніший Святослав, який тоді навчався у Римі.

«Із великою приємністю згадую ці далекі часи становлення та формування парафії. У моїх пам’яті ще такі живі богослужіння та віряни, які стали в майбутньому основою для творення глибоко закоріненої в Христі громади», — написав Глава УГКЦ.

Предстоятель подякував парафії за молитви й допомогу, яку тут надають зраненим війною українцям. «Ваша підтримка полегшує їхні терпіння і дарує їм надію, що Бог завжди поруч. Нехай Господь сторицею поверне вам і вашим родинам за все, що ви зробили для своєї Батьківщини. Вашим працьовитим рукам і чуйним серцям поручаю молитву за нашу остаточну перемогу в цій жорстокій загарбницькій війні», — написав духовний лідер.

Предстоятель зазначив, що святкування парафії Святого Миколая в Афінах щороку пов’язане з гарним святом — Днем матері. Він привітав матерів, сестер, дружин, бабусь парафії із цим подвійним святом.

«Моліться і працюйте, зростайте в любові, щоб ці дари приносили якнайкращі плоди вам і наступним поколінням», — побажав Блаженніший Святослав.

Довідка

Українська громада в Афінах у Греції, розпочала свою діяльність у квітні 1998 року, на свято Воскресіння Господнього. Першу Божественну Літургію відслужив о. Сергій Калегер, який на Пасху гостював у своїх співбратів по священству в екзархаті католиків Греції. Владика Анаргіос, правлячий екзарх у Греції, благословив о. Атанасія Армаоса відправляти Літургію для українців католиків, оскільки він мав досвід попереднього служіння на церковнослов’янській мові.

Бачачи, що спільнота зростає, місцевий владика звертається до Глави УГКЦ Блаженнішого Патріарха Любомира Гузара з проханням дати священника на служіння для українських вірних, і на Пасху 1999 року, до Афін приїжджає студент вищих богословських студій у Римі о. Святослав Шевчук. Богослужіння відбувалися українською мовою у крипті церкви Пресвятої Трійці. Потім до вірних прибув новий священнослужитель о. Ярослав Бац. Протягом 2001–2002 рр. громаду знову обслуговував о. Святослав Шевчук. Вчителі школи (директор п. Марта Аттікос), порадившись з о. Святославом, звернулись до Блаженнішого Любомира Гузара, щоб дати до школи сестер-монахинь для викладів християнської етики. На початку квітня 2001 року до Афін приїхали сестри Чину Святого Василія Великого.

У листопаді-грудні 2001 року стараннями Грецької католицької екзархії у крипті церкви Пресвятої Трійці було встановлено іконостас. Раніше він належав каплиці закритої богословської семінарії. І люди, переробивши святилище, встановили іконостас, зробили сходи, придбали нові ікони Св. Миколая і Старозавітньої Пресвятої Трійці, які вмістили ряд іконостасу.

У часі посту, у березні 2002 року, до української громади приїжджає новий настоятель — ієрей Любомир Даців. У 2006 році сестри залишили свою місійну станицю через певні непередбачувані обставини з перервою на три роки. Згодом, стараннями владики Димитрія Салахаса і за проханнями парохіян, сестри василіанки відновили свою місію в Афінах у лютому 2009 року.

У 2009 році о. Любомир Даців поїхав на навчання до Риму, замість нього було призначено о. Тараса Когута, який на час навчання о. Любомира провадив громаду. Коли о. Любомир повернувся з римських студій продовжив провадити громаду далі.

Після смерті о. Любомира Даціва через несподівану хворобу, у 2014 році до громади приїжджали декілька священослужителів, а саме: о. Василь Штокало, о. Орест Козак (студит), який майже два роки провадив громаду та інші.

18 вересня 2017 року настоятелем був призначений о. Андрій Твердохліб, який виконував своє служіння до серпня 2021 року.

8 серпня 2021 року призначення отримали о. Ігор Посоленик та о. Роман Скрипнюк, які виконують служіння сьогодні.

На парафії діє катехитична школа та активно проводиться катехизація молоді і дорослих, літні табори та реколекції, діють спільноти «Матері в молитві», Вівтарна дружина. У храмі зберігаються мощі Блаженного Миколая Чернецького.

Щосуботи відбувається навчання у школі під духовним проводом настоятеля о. Ігора Посоленика і яке провадять сестри ЧСВВ. Сестра Христофора Терненко та сестра Христина Виксюк.