Глава УГКЦ прокоментував ініціативу створення Національного пантеону Героїв України на Аскольдовій могилі

31 березня 2023

Петиція до Президента Володимира Зеленського щодо створення Національного пантеону Героїв України на території парку «Аскольдова могила» в Києві набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів. Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав розповів, чи підтримує Церква таку ініціативу.

Про це він сказав в ефірі щотижневої програми «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні», як інформує Департамент інформації УГКЦ.

Український народ подає певні думки й ідеї, де найкраще можна було би вшанувати найвизначніших героїв.

«Християнське сумління і голос народу підказує цікаву думку, що таким пантеоном героїв України, які віддали життя за Батьківщину, у Києві може бути славна Аскольдова могила», — зазначив Блаженніший Святослав.

Цю петицію щодо створення Національного пантеону на Аскольдовій могилі 21 березня зареєструвала наречена загиблого Героя України Дмитра Коцюбайла Аліна Михайлова.

Глава УГКЦ пригадав, що там давно вже існувало кладовище, ще в дореволюційні часи. Відомо, зокрема, що саме на Аскольдовій могилі поховано Героїв Крут, Майдану, Іловайського котла, а також мужньої оборони Бахмута.

«Сьогодні Аскольдова могила — це є один із парків Києва. Там є храм, який наша громада відновила і де молиться. Наша Церква лише користується ним — ми не є його власниками», — наголосив Блаженніший.

За словами Глави Церкви, спонтанні поховання в міському парку, найімовірніше, є незаконними. Українська Греко-Католицька Церква, не будучи юридичним власником території, не має компетенції вирішувати це питання. Однак Патріарх запевнив, що Церква цілком підтримує ініціативу створення Національного пантеону на Аскольдовій могилі.

«Очевидно, ми підтримуємо прагнення українського народу належно вшанувати своїх героїв», — зазначив Блаженніший Святослав.