Глава УГКЦ про календарну реформу: «Сподіваюся, що православні брати підуть за нами»
Під час оприлюднення рішення Синоду про календарну реформу УГКЦ Блаженніший Святослав розповів, на яку реакцію очікує від Православної Церкви України.
«Я сподіваюся, що будуть [православні. — Ред.] єпископи, які матимуть відвагу перейти на новоюліанський календар, як вони його називають. Я вам щиро скажу, що дуже вдячний Його Блаженству Митрополиту Епіфанію за відкритість, щирість і можливість зустрічі та братньої дискусії на цю тему», — сказав Глава УГКЦ. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.
Блаженніший Святослав додав, що під час зустрічі з Предстоятелем ПЦУ у грудні 2022 року «ми ще не були готові озвучити дати, коли наша Церква стане готовою до такого кроку, але я представив міркування щодо цієї теми Архиєрейського Синоду нашої Церкви, що відбувся у листопаді [2022 року. — Ред.]». Ці міркування, за словами Патріарха, охоплювали як тактичні, так і педагогічні кроки щодо проведення реформи. На зустрічі Глава УГКЦ запропонував Митрополитові Епіфанію створити спільну робочу групу, щоб можна було обмінюватися досвідом, поважаючи традиції, звичаї, динаміку, канонічне право кожної Церкви.
«Я дуже хотів би, щоб наш досвід календарної реформи послужив нашим православним братам. Дуже важливо, щоб ми розуміли, що рухаємося до однієї мети. Хоча, можливо, йдемо до неї трохи різними способами», — додав Глава УГКЦ.
Наостанок Блаженніший Святослав промовив: «Поки що ми робочої групи не створили, але я би дуже хотів, щоби вона запрацювала. Ба більше, ми матимемо тепер конкретніші пропозиції для праці в ній. Сподіваюся, що спільна робота допоможе нам краще зрозуміти один одного. Але, очевидно, що ми рухаємося до однієї і тієї ж мети. Я щиро вірю, що цього року ми разом із нашими православними братами святкуватимемо Різдво 25 грудня і разом освячуватимемо воду у Дніпрі 6 січня».
Як ми повідомляли, Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні постановив, що з 1 вересня 2023 року УГКЦ в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії. Парафії, які відчувають себе не готовими до такого кроку, зможуть із благословенням свого єпископа продовжувати жити за юліанським календарем до вересня 2025 року.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ