Глава УГКЦ подякував Конгрегації для Східних Церков за підтримку України

17 травня 2022

У своєму щоденному відеозверненні у 83-й день війни Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, висловив подяку Конгрегації для Східних Церков та особисто кардиналу Леонардо Сандрі: «Впродовж війни ця частина Римської курії перетворилася на осердя сопричастя, допомоги і потіхи для нашої Церкви і України».

Глава УГКЦ подякував Конгрегації для Східних Церков за підтримку України

У сьогоднішньому зверненні Блаженніший Святослав пояснив діло милосердя «сумного потішити». В цьому контексті він вказав на церковне сопричастя як середовище, у якому «ми переживаємо присутність Духа Утішителя» і в якому «відкривається справжня християнська потіха». «У церковному сопричасті ми ділимося всім тим, ким ми є, ми ділимося тим Духом, який у нас спочиває і єднаємося з тими, хто сумує і плаче». Про це повідомляє Секретаріат Глави УГКЦ в Римі.

В очікуванні на прихід Святого Духа, празника П’ятидесятниці, «ми ділимося не лише думками, але і дарами, які маємо». Глава УГКЦ наголосив, що для нас є надзвичайно цінними дари міжнародного спілкування вселенської Церкви: «Ми відчуваємо, що не є самотніми в нашій біді, за нами стоїть велика сім’я християнських народів цілого світу».

Впродовж війни осердям такого сопричастя, «допомоги і потіхи для нашої Церкви і України», — за словами Глави УГКЦ, — стала Конгрегація для Східних Церков як частина Римської курії, через котру Вселенський Архиєрей здійснює своє служіння для Східних католицьких Церков.

Глава УГКЦ відзначив, що Конгрегація для Східних Церков організувала «широку допомогу і підтримку усім нам. Його Еміненція Сандрі був першим, хто в перший день війни зателефонував мені, коли ми перебували у бомбосховищі під Патріаршим собором, і висловив свої слова солідарності, підтримки і розради».

Блаженніший Святослав також подякував католицькому єпископату Австралії: «Вчора ми отримали листа солідарності від Австралійської єпископської конференції. Єпископи Австралії чітко говорять, хто є злочинцем. Вони виразно сказали, як багато років, десятиліть і століть Україна зазнає кривди та знищення збоку імперських амбіцій і настроїв нашого північного сусіда».

Сопричастя єдиного церковного тіла, — наголошує Предстоятель УГКЦ, — «це те, що може піднести на дусі і потішити українців у їхньому смутку».

Фото: Блаженніший Святослав і кардинал Леонардо Сандрі в базиліці Святої Софії, Рим, 1 вересня 2019 року.