Глава УГКЦ обговорив із міністром соціальної політики України перспективи державно-церковного партнерства в соціальній сфері

31 серпня 2024

29 серпня 2024 року Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, прийняв у Патріаршій резиденції в Києві міністра соціальної політики України п. Оксану Жолнович. Під час зустрічі було обговорено можливості для розвитку партнерства між УГКЦ і державними структурами в соціальній сфері.

Блаженніший Святослав зауважив історичність події, зазначивши, що за 13 років його служіння Главою Церкви це перша зустріч із міністром соціальної політики України. Він наголосив, що Церква завжди була і залишається відкритою до співпраці з партнерами в соціальній сфері, зокрема з державними органами. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Міністр представила Главі УГКЦ широкий спектр соціальних послуг, які держава надає через Міністерство соціальної політики, серед яких протезування для військових і цивільних, підтримка сімей у кризових ситуаціях, догляд за літніми людьми, опіка над дітьми, покращення демографічної ситуації тощо.

Блаженніший Святослав розповів про соціальне служіння УГКЦ, зазначивши, що дияконія (служіння ближньому) — це невід’ємна частина життя Церкви. Він закцентував, що УГКЦ здійснює соціальне служіння через різні структури: від парафій до всецерковного Відділу соціального служіння, який координує цю діяльність. Предстоятель згадав і благодійні фонди, які підтримують соціальні ініціативи Церкви, серед них мережа «Карітас», Патріарша фундація «Мудра справа», Лицарі Колумба та Українська освітня платформа.

Сторони погодилися, що для ефективнішої діяльності в соціальній сфері необхідна краща координація («лінкування») між соціальними ініціативами Церкви та держави. Блаженніший Святослав запросив представників Міністерства соціальної політики до участі у Форумі соціального служіння, який УГКЦ організовує щороку.

«Започаткуймо партнерство між Відділом соціального служіння Української Греко-Католицької Церкви і Міністерством соціальної політики України», — запропонував Предстоятель.

Блаженніший Святослав також звернув увагу на актуальні суспільні виклики, породжені війною. Ознайомивши міністра з душпастирською програмою УГКЦ «Зцілення ран війни», він додав: «Сьогодні ми ще не усвідомлюємо всієї глибини травми, завданої війною, вона ще проявить себе».

Учасники зустрічі відзначили, що особливої підтримки потребує українська сім’я, яка сильно постраждала від війни. Блаженніший Святослав вказав необхідність розробки державної просімейної політики.

У зустрічі також взяли участь: о. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх відносин УГКЦ в Україні, а також члени команди міністра соціальної політики: п. Юлія Кокоячук, керівник відділу забезпечення діяльності міністра, п. Оксана Муляр, комунікаційна експертка міністерства, і п. Ірина Ященко, комунікаційна директорка Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей.