Глава УГКЦ: «Ми дякуємо Господу Богу за геройське служіння наших медиків своєму народові»

18 березня 2022

Звертаюся до Всесвітньої організації охорони здоров’я, до різних міжнародних інституцій та організацій, наприклад до спільноти «Медики без кордонів»: промовте своє слово на захист життя в Україні!

Такий заклик зробив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 23-й день кривавої війни Російської Федерації проти України. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Дякую за підтримку, яку ви сьогодні надаєте нашим медикам, але промовте до всього світу своє слово, щоб негайно зупинити вбивства дітей в Україні!» — наголосив Блаженніший Святослав.

Предстоятель відзначив, що цієї ночі знову на голови мирних жителів падали бомби і ракети. Це було в Сумах, на Донеччині, Луганщині, Миколаєві, а також на Заході України, зокрема у Львові. «Але Україну не злякати. Україна бореться. Україна виборює право на власну свободу і незалежність. Україна стоїть», — зауважив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав відзначив, що вся УГКЦ продовжує щодня молитися насамперед за наше військо, що зупинило численного ворога, який більше не проникає всередину нашої країни, а перейшов до так званої тотальної війни.

Особливо духовенство і вірні моляться сьогодні за наших медичних працівників: лікарів, медсестер, парамедиків — усіх тих, які першими торкаються невимовного людського болю в Україні і стають чи не основними мішенями різних нападів та ударів ворога по мирному населенню.

Згідно з офіційними даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні за цих кілька тижнів прямим атакам було піддано 117 лікарень і медичних закладів, сім із них було цілковито знищено і вони не підлягають відновленню. Було розстріляно 43 автомобілі невідкладної медичної допомоги, загинуло багато лікарів і медичних працівників.

«Сьогодні дякуємо Господу Богу за їхнє геройське служіння своєму народові… Наші лікарі продовжують рятувати людське життя в Україні», — сказав він.

Глава УГКЦ відзначив і роботу медиків, які приймають пологи в холодних лікарнях без світла в Чернігові, Маріуполі, Харкові та в інших обложених містах України.