Глава УГКЦ до світу з приводу ЗАЕС: «Прохаю, щоб міжнародні експерти не дали себе обманути окупантам, які бажають видати бажане за дійсне»
На жаль, окупанти перетворили ЗАЕС на катівню, де піддають тортурам працівників цієї електростанції, щоб вони, боронь Боже, не сказали всіє правди. Там є багато зброї, оприлюднені фотографії чотирьох пробоїн даху електростанції. Отож ми просимо світ про об’єктивну оцінку цієї небезпеки і закликаємо всіх докласти максимальних зусиль, щоб запобігти новій трагедії, наслідки якої потім не зможемо вповні ліквідувати. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 188-й день війни Росії проти України.
«Вчора в Україні був День пам’яті захисників Вітчизни. Ми особливо молилися за тих наших воїнів, які віддали життя за Батьківщину, особливо за наших військовослужбовців, які загинули в Іловайській трагедії. Огортаймо нашою любов’ю, увагою їхні родини, не тільки один раз на рік, а й щодня. Бо завдяки нашим захисникам ми сьогодні живі, бачимо світло денне і можемо стояти перед Божим обличчям», — зазначив Предстоятель УГКЦ. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
У ранкових воєнних новинах ми чуємо, що знову впродовж минулої доби майже на всій лінії фронту велися активні бойові дії. Найбільш вперто, інтенсивно ворог атакує Донеччину, намагаючись відновити повний контроль над територією Луганської та Донецької областей.
«Тяжкі бої тепер ідуть довкола Херсону. Прошу всіх сьогодні молитися за це багатостраждальне місто, за його якнайшвидше звільнення від окупантів. Упродовж вчорашнього дня і цієї ночі знову ворог нещадно обстрілює мирні міста та села, начебто відчуваючи власне безсилля і мстячись коштом мирних, немічних людей», — підсумував Предстоятель УГКЦ.
Сьогодні Блаженніший Святослав пригадав п’яту заповідь митрополита Андрея Шептицького, яка каже: «Не кради майбутнього у своїх дітей. Не руйнуй своїх і чужих талантів. Не лобіюй законів, які руйнують справедливість і мир».
Глава Церкви звертає увагу на те, що коли хтось, плануючи якусь господарсько-економічну діяльність, не думає про майбутнє, а господарює живучи одним днем, то стає подібним до злодія. «Як відомо, злодій краде саме в той момент, у який отримав доступ до певних матеріальних благ, бо він знає, що прийдешнього дня в нього не буде. Тож господар, який не думає про наступний день, або є немудрий, або приречений на поразку і невдачу», — переконаний архиєрей.
«Організовуючи якусь фінансову, економічну діяльність, людина повинна мислити стратегічно, прагнучи до розвитку. А коли хтось, будуючи свою діяльність, починає нищити, красти майбутнє, чи то особисте, чи народне, то він не просто руйнує сьогодення, а виявляє власну нездатність правильно, мудро господарювати. Коли хтось багатіє руйнуючи, зокрема особисті таланти чи дари інших людей, той чинить зло і грішить. Водночас той, хто інвестує в знищення людини, крадучи в неї можливість проявити і розвинути таланти, також заслуговує на моральний засуд», — застерігає Глава Церкви.
На його переконання, ці правила повинні лягти в основу справедливих законів. Якщо хтось задля того, щоб просунути власні фінансові інтереси, створює лобістські групи в законодавчих структурах, які укладають під нього нечесні, шкідливі для держави і суспільства закони, то він поводиться як справжній злочинець.
«Нехай справедливість і мир, основоположні цінності, будуть в основі господарського і економічного життя. Хай Господь Бог допоможе нам мудро управляти Божими дарами, до яких належать не тільки матеріальні блага, а й людські таланти, здібності, дари, що ними Господь Бог дуже щедро обдарував наш народ», — бажає Блаженніший Святослав і запевняє: «Коли людина розквітатиме у своїх дарах, ми зможемо сказати, що закладаємо фундаменти справедливої економіки нашої держави і вже тепер перемагаємо війну миром».
Сьогодні Глава УГКЦ звернувся до світового співтовариства з приводу нових дуже загрозливих обставин, які створилися довкола Запорізької АЕС. «Ми знаємо, що цими днями міжнародна агенція з атомної енергетики нарешті отримає доступ до цієї електростанції і зможе оцінити небезпеки та ризики, які там існують для України, Європи і світу. У зв’язку з цим прохаю, щоб міжнародні експерти не дали себе обманути окупантам, які бажають видати бажане за дійсне», — попросив він.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ