Глава УГКЦ до Світового конгресу українців: «Нехай Господь посилає добрі думки, людей та ресурси, щоб у новітні часи будувати український світ»
Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, звернувся у відеопривітанні до членів Світового конгресу українців з нагоди річних загальних зборів, що відбувалися 23 жовтня 2021 року в онлайн-режимі.
Глава Церкви подякував Світовому конгресові українців за незчисленні добрі діла для української громади, розсіяної по цілому світу, і за співпрацю з Матір’ю Церквою в ім’я добра українського народу.
Блаженніший Святослав звернув увагу на те, що за прожитий рік членами СКУ було зроблено багато праці, докладено чимало зусиль і в результаті є багато за що подякувати Богові і людям, зокрема за спільний проєкт, спільний рік праці.
Глава УГКЦ привітав усіх членів та команду Світового конгресу українців на чолі з президентом. А відтак побажав: «Нехай Господь Бог благословить усі ваші зусилля і починання. Нехай посилає ще багато добрих думок, добрих людей, ресурсів, щоб можна було єднати в ім’я Бога і України світову українську громаду і будувати в новітні часи український світ. Вітаю вас і зичу Божого благословення».
Додамо, що під час проведення річних загальних зборів члени Світового конгресу українців підсумували діяльність за період жовтень 2020 — вересень 2021 року та виробили напрями своєї діяльності на наступний період.
Довідка
Світовий конгрес українців — організація, яка була заснована у 1967 році в Нью-Йорку під назвою Світовий конґрес вільних українців (СКВУ). У 1993 році назва була змінена на сучасну — Світовий конґрес українців.
Як зазначається на сайті СКУ, Світовий конґрес українців є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом та в 2018 р. набув статусу учасника міжнародної неурядової організації в Раді Європи.
СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями більше ніж у 60 країнах.
Основними цілями і завданнями СКУ є: сприяти єдності та представляти інтереси українського народу в усьому світі; підтримувати та координувати міжнародну мережу своїх складових організацій, які просувають розвиток української релігійної, мовної, духовної, історичної, культурної та соціальної спадщини; підтримувати незалежність, територіальну цілісність, національну ідентичність та економічний розвиток України.
Серед основних завдань СКУ також — зміцнювати зв’язок українських громад і українців діаспори з Україною, у тому числі й з Урядом та громадянським суспільством; дбати за права, соціальне становище та інтереси українців і українських громад та захищати їх, де б вони не були порушені чи не були під загрозою; просувати в світі принципи демократії та людські права, включаючи спостереження за демократичними процесами, як наприклад, під час виборів і референдумів; співпрацювати з урядами, народами, організаціями і особами для досягнення вищезгаданих цілей в дусі миру, свободи, рівності і справедливості.
Дванадцять постійних рад і комісій СКУ активно займаються справами, що відіграють визначальну роль у житті українського суспільства. Вони розглядають питання, що стосуються прав людини і громадянина, Організації Об’єднаних Націй, поінформованості світового співтовариства про Голодомор, освіти, суспільної опіки, допомоги українцям за кордоном, науки, культури, боротьби з торгівлею людьми, засобів масової інформації, спорту тощо.
При СКУ також діють Гуманітарні ініціативи (включно із «Захистом патріотів»), Координаційний комітет підтримки України, Комітет підтримки економічного розвитку України тощо.
Від здобуття Україною незалежності в 1991 р. СКУ докладає зусиль до того, щоб вона стала справжнім світовим епіцентром українізації, що є в інтересах як тих українців, які проживають в Україні, так і тих, які мешкають за кордоном.
На сучасному етапі СКУ всіляко сприяє консолідації світового українства; зміцненню й розширенню своєї мережі та посиленню її впливу в просуванні актуальних українських питань на міжнародному рівні.
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ