Глава УГКЦ до людей світу: «Війна в Україні — це не комп’ютерна гра, це реальний біль людей»

19 березня 2022

Хочу сьогодні звернутися до міжнародних інституцій, до громадської думки світового співтовариства: усі разом ми можемо і повинні зупинити війну в Україні. Не будьте глухими до стогонів, зойків, плачу тисяч людей в Україні!

Такий заклик зробив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 24-й день війни, яку розв’язав російський агресор проти мирного українського народу. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель відзначив, що сьогодні, зокрема цієї ночі, Україна продовжувала оборонятися. Україна стоїть. Україна щоразу більше вірить у свою перемогу.

«Ми відчуваємо, що Господь Бог є з нами. І перемога не в того, хто сильніший людською силою, а в того, з ким Господь Бог. З тим — правда і сила», — каже Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ закликав звернути сьогодні увагу на безпосередніх жертв цієї війни, на поранених. «Україна навіть не знає, — каже він, — скільки отримала травм, поранень під час цієї війни. Ми повинні нині особливо пам’ятати про наших воїнів, які на своєму тілі носять рани, віддаючи життя і здоров’я за нашу свободу».

Духовний лідер просить згадати про цивільних мирних людей, які були уражені внаслідок бомбардувань, вуличних боїв, обстрілів і стали жертвами цієї війни. «Пам’ятаймо про батьків і матерів, які своїми тілами закривали дітей і отримали тяжкі рани. Можна сказати, що сьогодні в Україні кількість поранених різного ступеня тяжкості вимірюється тисячами «, — сказав він.

Глава Церкви звертається особливо до тих, які живуть за межами України, — до людей світу: «Так сталося, що багато людей в усьому світі, які сьогодні чують про війну в Україні, виросли на комп’ютерних іграх і для них слово „війна“ може означати гру, ще один вид шоу. Є велика небезпека, що люди в усьому світі — споглядаючи жахливі кадри війни, як Україну ранять, шматують і розпинають — не переймаються болем українського народу».

Тому Блаженніший Святослав звертається до всіх: «Не закривайтеся перед болем України! Бо колись Господь Бог вам скаже: Я був поранений в Україні, а ви відвернули своє обличчя від Мене».

Фото: Evgeniy Maloletka. Батько оплакує померлого сина у Маріуполі