Формація та сопричастя: у Ватикані завершився курс для нових єпископів

23 вересня 2024

Завершилася ініціатива, яка об’єднала понад 260 єпископів, висвячених протягом останніх дванадцяти місяців з усього світу, в тому числі з місійних територій, організована Дикастерією у справах єпископів, Дикастерією для Східних Церков та Дикастерією Євангелізації. Єпископ-помічник Лос-Анджелеса Шкредка зазанчив: «Ми мали нагоду познайомитися, обмінятися досвідом і разом помолитися».

Формація та сопричастя: у Ватикані завершився курс для нових єпископів

У суботу, 21 вересня, у Ватикані завершився навчальний курс для нових єпископів, що розпочався минулої неділі, 15 вересня. Вже традиційна зустріч у діяльності Курії, організована Дикастерією у справах єпископів, Дикастерією Східних Церков та Дикастерією євангелізації (Відділ першої євангелізації та нових партикулярних Церков), цього року зібрала 267 єпископів, висвячених за останні 12 місяців з усього світу, як з регіонів, де Церква була присутня протягом століть, так і з місійних земель. Присутні також нові єпископи зі Східних Церков. Про це інформує італійська редакція «VaticanNews».

Понад 260 єпископів з усього світу

Більш детально єпископи, які взяли участь у курсі, були поділені на дві групи: 153 приїхали з 46 різних країн, серед них також 25 єпископів східного обряду і п’ятеро, які обіймають посади в Римській курії. У курсі «Дикастерія для євангелізації» взяли участь 114 осіб. Вперше в цьому випуску частина робочих сесій була проведена спільно з двома групами в Папському університеті «Урбаніана».

Як ми повідомляли раніше, Українську Греко-Католицьку Церкву представляють відразу сім єпископів. З України прибули владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату, владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії, владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії, владика Володимир Фірман, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Натомість з Канади до Риму приїхали владика Михайло Кв’ятковський, єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії, владика Михайло Смолінський, єпископ Саскатунської єпархії. Також участь у формаційних курсах беруть владика Теодор Мацапула, єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, та владика Йона Максім, архиєпископ і митрополит Пряшівський.

Аудієнція з Папою

Учасники курсу були прийняті на аудієнції Папою Франциском в Апостольському палаці у Ватикані. Протягом останніх кількох днів вони служили меси в базиліці Святого Петра та інших церквах Риму, зустрічалися, зокрема, з префектами різних дикастерій, представниками Державного секретаріату та іншими керівниками Римської курії. Вони працювали в менших колах, розділених за мовними групами.

Під час зустрічі із Святішим Отцем українські єпископи виступили з окремим звернення, виявляючи вдячність Папі за його зусилля щодо завершення війни проти України та закликаючи до подальших молитовних, дипломатичних і гуманітарних зусиль єпископів з цілого світу.

Владика Ставомир Шкредка, єпископ-помічник Лос-Анджелеса у СШАВладика Ставомир Шкредка, єпископ-помічник Лос-Анджелеса у США

Переживати дар колегіальності

«Це були насичені дні, — пояснюють організатори, — в яких проживалися моменти формації та сопричастя, щоб разом з новими єпископами пережити конкретний досвід дару єпископської колегіальності в емоційному та ефективному єднанні з Наступником Петра». Дикастерії, які мають завдання допомагати Папі у делікатному завданні вибору єпископів, висловили задоволення результатами формаційного курсу.

Нагода для зустрічі та знань

«Цей курс дуже важливий з трьох причин, — підкреслює монсеньйор Славомір Шкредка, єпископ-помічник Лос-Анджелеса в США, в інтерв’ю Радіо Ватикану — Vatican News. „Перша причина — це досвід єдності. Ми всі зустрічаємося зі Святішим Отцем Петром і переживаємо єдність Церкви з нашими братами з усього світу. Другим даром цього курсу були зустрічі з єпископами з інших Церков. Ми мали нагоду познайомитися, обмінятися досвідом та спільно помолитися. По-третє, ми зустрілися з представниками Святого Престолу, які показали нам бачення Папи Франциска. Ми мали нагоду обговорити, як ми можемо реалізувати це бачення в різних частинах світу в наших помісних Церквах“.