Фахівці Центру громадського здоров’я проведуть навчання для священників УГКЦ

3 лютого 2023

Представники Центру громадського здоров’я та Української Греко-Католицької Церкви домовилися про співпрацю у 2023 році.

Фахівці Центру громадського здоров’я проведуть навчання для священників УГКЦ

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

«Ми продовжуємо підтримувати здорову душу та тіло наших парафіянин, приділяючи значну увагу їхньому здоров’ю. Пандемія COVID-19 не відступила, тому ми маємо робити усе можливе, щоб як можна більше людей вакцинувалося. Саме тому співпраця Центру громадського здоров’я та Української Греко-Католицької Церкви важлива та має розширюватися», — розказав отець Віталій Воєца, медичний капелан та Голова Комісії Душпастирства Охорони Здоров’я Київської архиєпархії УГКЦ.

Крім сприяння проведенню вакцинації проти коронавірусу SARS-CoV-2 в громадах Церквою, найближчим часом священники зможуть пройти дистанційне навчання. Фахівці Центру розробляють онлайн курси для релігійних організацій. Перший курс буде присвячений COVID-19 та його профілактиці, другий — важливості вакцинації проти різних інфекційних захворювань та «календарю щеплень», третій — постковідному синдрому та психічному здоров’ю під час війни.

Курси будуть доступні на платформі дистанційного навчання Центру та розповсюджені серед священнослужителів Української Греко-Католицької Церкви та Православної Церкви України.

«Ми плануємо надати усі необхідні матеріали, щоб священнослужителі УГКЦ мали можливість дізнатися більше про інфекційні захворювання та їхню профілактику, зокрема COVID-19 та постковідний синдром. Крім цього, неможливо оминути тему психічного здоров’я під час війни, адже дуже багато людей наразі потребують допомоги. Онлайн курси допоможуть священнослужителям використовувати свої знання при служінні та спілкуванні з військовими, внутрішньопереміщеними особами, парафіянами та усіма, хто цього потребуватиме», — зазначив менеджер проекту із розбудови співпраці з релігійними організаціями у сфері громадського здоров’я Дмитро Россовський.