Євхаристійний конгрес у США завершився, розпочавши нову еру євхаристійного «місіонерського навернення»
П’ять днів 10-го Національного Євхаристійного конгресу в Індіанаполісі (США) завершилися якнайкраще — служінням Євхаристії за участю понад 50 000 людей, які зібралися на місцевому стадіоні «Лукас Ойл».
Українську Католицьку Церкву у США представляли владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Богдан Данило, єпископ Єпархії Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США) та представники духовенства і мирян з Філадельфійської архиєпархії, Пармської єпархії Святого Йосафата, Стемфордської єпархії та Чиказької єпархії Святого Миколая Чудотворця.
У другий день Конгресу, 18 липня, за участі українських греко-католицьких єпископів та вірних, відбулася Божественна Літургія у візантійському обряді. У молитві, за словами владики Богдана Данила, єпископа Пармської єпархії Святого Йосафата, об’єдналося близько трьох тисяч людей. Співом моління супроводжували хористи катедрального хору при храмі Святого Миколая Чудотворця у м. Чикаго (штат Іллінойс, США).
Натомість митрополит Борис Ґудзяк взяв участь в Євхаристійній Літургії Сиро-Малабарської Католицької Церкви, яка була відслужена на стадіоні «Лукас Ойл» 20 липня. Під час цього богослужіння єпископ звернувся із словом проповіді. Він зокрема сказав тисячам присутніх, що так само, як святий апостол Тома відправився нести Євангеліє в Індію, так і вони покликані ділитися Доброю Новиною далеко і широко. «Тільки подумайте — через 20 000 років хтось може сказати, якщо ми отримаємо Святого Духа: „Приблизно в 2000 році справи Церкви дійсно почали розвиватися. Люди, укріплені Тілом і Кров’ю Господа, отримавши Святого Духа, вийшли з Доброю Новиною“».
Митрополит Борис Ґудзяк під час богослужіння
Завершальну подячну Месу відслужив Папський посланець кардинал Луїс Антоніо Таґле, який був присутній в Індіанаполісі протягом усього конгресу. Він привітав учасників різними мовами. У проповіді, виголошеній з енергією, радістю і гумором, кардинал Таґле подякував «Богові, який є Любов’ю… за те, що зібрав нас, сім’ю віри, на цій заключній Месі Національного Євхаристійного конгресу». Про це розповідає католицький інтернет-часопис «OSV».
Кардинал Луїс Антоніо Таґле: вітання від Папи
Кардинал Таґле, який служить при Святому Престолі як пропрефект Секції першої євангелізації та нових партикулярних церков Дикастерії євангелізації, сказав, що привіз із собою «батьківське благословення» Папи Франциска, який «молиться, як і всі ми, за те, щоб конгрес приніс багато плодів для оновлення Церкви і суспільства в Сполучених Штатах Америки».
Посланням Папи Франциска до учасників конгресу, за його словами, було «навернення до Євхаристії».
Кардинал Луїс Антоніо Таґле
Кардинал Таґле: «євхаристійне навернення» і «місіонерське навернення»
У той час, коли учасники вже готувалися покинути п’ять днів національного конгресу і отримали доручення йти поширювати Євангеліє наново, кардинал Таґле роздумував про зв’язок між «євхаристійним наверненням» і «місіонерським наверненням». Ті, хто вирушає на місію, є «даром» для Церкви і світу. «Місія — це не лише праця, але й дарування себе», — сказав він. «Ісус виконує свою місію, віддаючи себе, свою плоть, свою присутність іншим, як того бажає Отець. Присутність Ісуса в Євхаристії є даром і виконанням Його місії».
Якщо «бракує або послаблюється місіонерський запал», то, за його словами, це може бути «частково пов’язано з ослабленням в оцінці дарів і обдарованості». «Коли нас охоплює песимізм, ми бачимо лише темряву, невдачі, проблеми, речі, на які можна поскаржитися», — продовжив він. «Ми не бачимо дарів у людях і подіях. А хто не бачить дарів у собі і в інших, той не буде дарувати, не буде йти на місію».
Кардинал Таґле: Чому люди вирішують відійти від Євхаристійного Господа?
Кардинал попросив присутніх прислухатися до власного сумління, роздумуючи над тим, чому деякі люди вирішують відійти від Євхаристійного Господа, віддаючи перевагу «Його відсутності, а не Його присутності в їхньому житті».
«Я запрошую вас зупинитися і поставити досить болючі питання про це таємниче відкидання Ісуса його учнями», — сказав кардинал Таґле. «Чи можливо, що ми, учні, сприяємо тому, що інші відходять від Ісуса? Чому деякі люди залишають Ісуса, коли Він дає найцінніший дар вічного життя? Чому деякі охрещені відвертаються від дару Ісуса в Євхаристії?» — запитав він. «Чи наша біблійна, катехитична та літургійна формація дозволяє дару особи Ісуса ясно сяяти? Чи наше Євхаристійне богослужіння виявляє присутність Ісуса, чи воно затуляє Його присутність?».
Насамкінець кардинал запитав, чи учасники, йдучи далі, залишатимуться з Ісусом?
Кардинал Таґле: «Євхаристійний народ — це народ місіонерський і євангелізаційний»
«Ті, хто вирішить залишитися з Ісусом, будуть послані Ісусом», — сказав він. «Дар Його присутності і любові до нас буде нашим даром людям. Ми не повинні тримати Ісуса в собі. Це не є учнівство. Це егоїзм. Дар, який ми отримали, ми повинні дарувати як дар».
Він запросив їх «ділитися ніжною любов’ю Ісуса» з «втомленими, голодними та страждаючими». «Ідіть і діліться пастирською ласкою Ісуса з загубленими, розгубленими і слабкими.… Ідіть і діліться Ісусовим даром примирення та миру з тими, хто розділений», — сказав він.
«Євхаристійний народ — це народ місіонерський і євангелізаційний», — сказав він. «Проголошуймо Ісуса з радістю та ревністю для життя світу!»
Під час і після Причастя стадіон наповнився звучанням традиційних євхаристійних гімнів, серед яких «Panis Angelicus» і «Ave Verum Corpus» Моцарта у виконанні симфонічного оркестру Індіанаполіса. Музиканти також виконали оригінальну партитуру «Меси Миру», написану Дейвом Муром, керівником музики Національного Євхаристійного Конгресу, та його дружиною Лорен. Подружжя Мур, засновники Католицької музичної ініціативи, «некомерційного апостольства, яке створює красиву і співучу музику для Меси», також виступили під час заключної Меси і сесії відродження.
Єпископ Ендрю Коззенс
Єпископ Ендрю Коззенс: «Я дуже вдячний за те, що Бог зробив»
По завершенні Меси єпископ Ендрю Коззенс з Крукстона, штат Міннесота, голова правління Національного Євхаристійного Конгресу, виступив перед натовпом на стадіоні Лукас Ойл і був зустрінутий оваціями стоячи. Він розповів, що організатори конгресу вже планували наступний конгрес у 2033 році, в Рік Відкуплення — через 2000 років після смерті і воскресіння Ісуса, — але зараз вони розглядають можливість організувати наступний Євхаристійний конгрес ще раніше. «Ми будемо продовжувати розпізнавати і дамо вам знати», — сказав він з усмішкою.
Після меси єпископ Коззенс сказав «OSV News», що він «просто переповнений великою вдячністю за те, що Бог зробив, і за силу Святого Духа, яка тут присутня».
«Важко передати словами, яким був весь цей досвід, від початку і до кінця, такий прекрасний і таке відчуття, що Бог оновлює свою Церкву», — сказав він. «Я дуже вдячний за те, що Бог зробив».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ