Єпископи УГКЦ помолилися Молебень до Святого Духа та склали присягу на початок Синоду

3 вересня 2023

У неділю ввечері, 3 вересня 2023 року, у Римі (Італія) українські владики — члени Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви помолилися Молебень до Святого Духа та склали присягу на початок цьогорічних засідань.

Цьогоріч на Синод прибуло 45 єпископів з усього світу: України, Західної та Центральної Європи, Північної та Південної Америки, Австралії. Серед них — шестеро владик, які беруть участь у синодальних засіданнях вперше, адже були висвячені у періоді від минулорічного Синоду.

Молитовне прикликання Святого Духа перед початком Синоду традиційно очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. «Щоб милостивим оком Господь споглянув на Церкву свою, і святий Синод її благословив, і труди його для впорядкування Церкви та спільного нашого спасення доброплідними показав…» — молилися єпископи УГКЦ під час богослужіння.

Відтак кожен із учасників Синоду, — єпископи, емерити, священники і семінаристи, які у цей період виконують секретарські, інформаційні та організаційні функції, — склав присягу про нерозголошення інформації щодо осіб, а також усього того, що може зашкодити Церкві. Першим до складання присяги традиційно підійшов найстарший за єпископською хіротонією владика, присутній на Синоді. Цього року це був владика Іриней Білик, єпископ-емерит і канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре, який відзначає 34 роки із дня єпископської хіротонії.

Після цього наймолодші за єпископською хіротонією владики — Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії, та Володимир Фірман, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, висвячені 20 та 27 серпня цього року, взяли Євангеліє, а отець Михайло Квятковський, номінований єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії, — свічку для урочистого перенесення Євангелія до зали засідань.

Як ми повідомляли, згідно із Декретом про скликання Синоду Єпископів УГКЦ, який був зачитаний вранці на Божественній Літургії у Прокатедральному соборі Святої Софії, цьогоріч Синод відбувається у Римі (Італія) упродовж 3–13 вересня. Його головною темою є «Душпастирський супровід постраждалих від війни».