Єпископи Гліб Лончина та Теодор Мартинюк беруть участь у засіданнях Конференції єпископів Франції

11 листопада 2023

Упродовж 3–8 листопада 2023 року у Людському санктуарії відбувається пленарна асамблея Конференції католицьких єпископів Франції. У її цьогорічних осінніх засідання бере участь не лише владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Єпархії Святого Володимира Великого та член конференції, але і владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії, та представник Блаженнішого Святослава.

Під час праці конференції єпископів у неділю, 5 листопада, відбулася Божественна Літургія, що об’єднала вірян та владик у спільній молитві за мир в Україні, Вірменії та на Святій Землі. Про це інформує Служба комунікації Паризької єпархії Святого Володимира Великого.

Владика Гліб під час Євхаристійного богослужіння виголосив молитву за мир в Україні українською мовою, а Іванна Брацюнь — французькою. Владику супроводжувала також інша українка Ярина Кулик. Разом з усіма молільниками творилося молитовне відчуття єдності та солідарності з українським народом.

Єпископ Ілля Єґіаян, єпарх вірменської Єпархії Святого Хреста в Парижі, представляючи вірменську спільноту у Франції, проголосив вірменською мовою молитву за Вірменію, а двоє вірменських вірян, які стояли поруч, молилися французькою. На завершення Літургії звучали молитви за Святу Землі, чим наголошено на важливості миру у цьому історично знаковому регіоні.

Після завершення Літургії половина членів єпископської конференції приєдналася до Акафісту о 18:00 в Українській церкві Успіння Пресвятої Богородиці, адміністратором якої є о. Михайло Романюк, де молилася за Україну, тоді як інша половина відвідала вірменську вечірню службу, почергово демонструючи єдність з нашими країнами.

Усі ці молитви демонструють міжнародне братерство в часи випробувань, нагадують про необхідність суспільної та релігійної солідарності у боротьбі за мир і стабільність у світі. Крім молитовних акцентів, цьогорічна пленарна асамблея Конференції єпископів Франції також привернула увагу до необхідності глибшого залучення єпископів у міжконфесійний діалог та миротворчі ініціативи.

МОЛИТВА

Господи, Ти наш Бог і джерело милосердя. Тебе послав Отець, щоб об’явити свою до нас любов. Ти обіцяв вволити прохання двох або трьох, які звертатимуться до Тебе у своїх бідах.

Сам і нині моління слуг твоїх про мир в Україні сповни з безмежної милости cвоєї. Хай щезне ненависть, хай замовкне зброя. Загой зранені серця, упокой тих, кого вже нема. З’єднай сім’ї в любові, поверни дітей до батьків.

Хай прийде царство твоє на нашу землю і до всіх народів світу. А понад усе — хай прославиться твоє пресвяте ім’я, Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.