Екуменічне освячення Хресної Дороги за участі владики Василя Івасюка у с. Товмачик

15 квітня 2019

13 числа кожного місяця в селі Товмачик, Коломийської єпархії Української Греко-Католицької Церкви, проходять молитовні чування. Вірні з різних куточків єпархії сходяться до Богородичної святині, де ще до Першої світової війни стояв монастир. Кожен шукає тут допомоги Пречистої Діви, довіряють Їй свої болі і радощі, черпають цілющу воду з джерела біля церкви.

Екуменічне освячення Хресної Дороги за участі владики Василя Івасюка у с. Товмачик

Цьогорічна проща була сповнена особливою радістю, адже село збагатилося новою духовною перлиною — Хресною дорогою. До втілення такої ідеї спільно долучилися вірні греко-католицької та православної громад.

Молитовні чування розпочалися освяченням новозбудованої Хресної дороги, яке очолили Правлячий Архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ владика Василій Івасюк та єпископи ПЦУ — Андрій Абрамчук і Павло Мисак.

«Настав благодатний час для всіх жителів с. Товмачик, коли три єпископи разом зі священиками посвячують Хресну Дорогу. Ця подія закликає примиритися з Богом і ближнім, зі своїм сусідом і людиною іншої конфесії, побороти свої немочі і навчитися стриманості. І так будувати особисте християнське життя та державу Україну», — зазначив кир Василій на початку свого звернення.

«Хресна дорога, — продовжив коломийський єпископ, — це свідоцтво вічної незгасаючої любові Ісуса Христа до нас. На Голгофі наш Спаситель покірно випив всю чашу терпіння до кінця за всіх людей. І цим Він запевнив людей, що разом із нами та ніколи нас не покине!»

Опісля, владика Василій у співслужінні духовенства Коломийської єпархії УГКУ відслужив Архиєрейську Божественну Літургію.

Завершились молитовні чування Чином освячення води біля джерела.

СЛОВО

Преосвященного владики Василя Івасюка, єпарха Коломийського,

на прощі в с. Товмачик

«Він наші недуги взяв на себе,
Він ніс на собі наші болі»

(Іс. 53:4).

Привітання. Вітаю владик Андрія і Павла з Православної Церкви України (ПЦУ) з паствою та всіх віруючих Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) і владу християнським привітом «Христос посеред нас!» «І є, і буде!».

Вступ. Настав благодатний час для всіх жителів с.Товмачик, коли три єпископи разом зі священиками посвячують Хресну Дорогу. Ця подія закликає примиритися з Богом і ближнім, зі своїм сусідом і людиною іншої конфесії, побороти свої немочі і навчитися стриманості. І так будувати особисте християнське життя та державу Україну.

І). Хресна Дорога – це розважання про страсті Христові біля кожної стації. Цією дорогою терпіння пройшов Ісус Христос на Голгофу, де і був розп’ятий. Пророк Ісайя ще за 740 років до Різдва Христового так описує вигляд засудженого Месії на смерть Понтієм Пилатом: «Він мов той пагін виріс перед нами, мов корінь із землі сухої. Не було в ньому ні виду, ні краси, ні вигляду принадного не було на ньому. Зневажений, останній між людьми, чоловік болів, що зазнав недуги; немов людина, що перед нею обличчя закривають, зневажений, і ми його нізащо мали. (…) Він же був поранений за гріхи наші, роздавлений за беззаконня наші. Кара, що нас спасає, була на ньому, і його ранами ми вилікувані» (Іс. 53:2-3; 5).

ІІ). Хресна Дорога християнина. Час Великого посту приближається до свого завершення і пригадує людям страсті Христові: засудження, катування, образ зневаженого Месії пророкований Ісаєю і ганебну смерть на хресті. Ця картина зумовлює людей до покаяння, очищення, навернення, поглиблення віри і переглянути своє життя та змінитися. Змінитися – це значить примиритися з Богом і ближнім, побороти в собі гнів і бути стриманим.

Нині – це особлива нагода для роздумів всіх нас разом над Страстями Господніми на Хресній Дорозі. Хресна Дорога спонукує до покаяння і прощення, тобто у вашій душі оголошуєте війну гріховним зміям і запрошуєте воскреслого Христа до свого життя. Це нагода попросити вибачення у всіх, кого образили і хто постраждав від ваших обмов. Ви так само є постраждалими від когось, а тому відкриймо наші зболені серця і разом з Ісусом йдіть цією Хресною Дорогою. Пригадайте на кожній стації дітей, воїнів Української армії, біль хворих, несправедливо засуджених, скривджених війною, полонених, поранених, відкинутих суспільством і цілком байдужих.

ІІІ). Хресна Дорога України – це шлях смутку й любові. Згадаймо страсну дорогу наших героїв Січових Стрільців, ОУН, УПА, Героїв Небесної Сотні, Героїв Небесної Гвардії. Рівночасно згадуємо митрополита Андрея Шептицького, Йосипа Сліпого, Тараса Шевченка, письменника Василя Стуса і мільйони наших заробітчан у наймах по чужих країнах, конфесійні і політичні розділення. При цьому слід пам’ятати, що Україна в нас одна, Христос один і село одне. Кожного дня вам приходиться робити вибір або в користь добра, або в сторону гріха. І так йти до особистого воскресіння та відродження держави.

Висновки. «Він наші недуги взяв на себе, Він ніс на собі наші болі» (Іс.53:4). Хресна дорога – це свідоцтво вічної незгасаючої любові Ісуса Христа до нас. На голгофі наш Спаситель покірно випив всю чашу терпіння до кінця за всіх людей. І цим Він запевнив людей, що разом із нами та ніколи нас не покине!

Дякуймо Богові за все і пам’ятаймо, що Бог є Любов, а любов не може бути джерелом зла, але фундаментом єдності!

Нехай Страждаюча Мати Божа допоможе винести тягарі і страждання цього життя.

Господи, благослови Україну спокоєм і швидким закінченням війни. Амінь.

Благословення Господнє на вас!

† Василь Івасюк,
єпарх Коломийський

13 квітня 2019 року Божого
с.Товмачик

За матеріалами Прес-служби Коломийської єпархії
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae