Едмонтонська єпархія УГКЦ презентувала нову символіку

20 квітня 2021

Едмонтонська єпархія Української Греко-Католицької Церкви із благословення правлячого архиєрея владики Давида Мотюка запроваджує нову душпастирську стратегію євангелізації, частиною якої творить символіка.

Едмонтонська єпархія УГКЦ презентувала нову символіку

«У межах кампанії „Євангелізація Едмонтонської єпархії 2021“ ми звернулись до нашої громади, щоб вона допомогла нам розробити новий логотип для нашої Єпархії, образ, який би конкретно представляв нашу спільну місію Церкви — євангелізувати та ділитися Доброю Новиною Євангелія Ісуса Христа з усіма, незалежно від того, де вони перебувають на своєму вірному шляху», — йдеться в офіційному коментарі на сайті єпархії стосовно мети та доцільності створення нової єпархіальної символіки.

Значення нової символіки

Золотий церковний купол під яскравим блакитним небом був непохитним символом віри та надії для українських католиків, які вдавались до суворих умов Нового світу. Сьогодні він залишається впізнаваним образом, знайомим і привітним для всіх альбертанців, незалежно від їхнього походження.

У цьому поданні дизайнер логотипів Джуліан Хайда змоделював свій купол на честь української католицької парафії Св. Марії у містечку Во (провінція Альберта, Канада). Він пояснює: «Те, що ви бачите тут, — це два шляхи, що починаються як на Схід, так і на Захід, і сходяться на вершині, коли дві руки тримають один хрест разом». Він має на увазі східних католиків у повному спілкуванні з Римом, приєднаних до єдиної Католицької Церкви. Руки, що тягнуться вгору, також відображають наше палке бажання вступити у спілкування з дивовижністю Бога через жертовну любов Христа, яку представляє хрест.

Тут, як і в класичній іконографії, синій колір також уособлює божественність. Чим темніше блакитний, тим глибше ми входимо у життя Святої Трійці. Коло означає вічну природу Бога — без початку і кінця. Таким чином, Божа любов до нас вічна — таїнство, що не піддається нашому розумінню. На противагу цьому, золотий купол відображає славу Бога, видиме нам Божественне Світло. Його форма нагадує нам про небесне склепіння, де ми переживаємо обійми живого Бога, особливо через Святі Тайни, зокрема Євхаристію.

Нарешті, запрошення: «Іди за мною». Христос, який покликав перших учнів, також закликає кожного з нас наслідувати Його. Зображуваний та надихаючий образ, логотип Єпархії Едмонтону відображає місію Церкви — євангелізувати та ділитися Доброю Новиною Євангелія Ісуса Христа з усіма, незалежно від того, де вони перебувають на своєму вірному шляху.

За матеріалами Едмонтонської єпархії УГКЦ