«Є певні орієнтири, які поможуть нам бути вільними»: Глава УГКЦ порадив, як вижити у світі постправди

17 січня 2021

Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав пояснив, як навчитися відрізняти істину від фейків.

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав вважає, що у світі постправди, де брехня та фейки множаться швидше за правдиві повідомлення, кожна людина має тренувати в собі здатність відрізняти істину від фальші. Про це він сказав в ексклюзивному інтерв’ю «5 каналу».

«Зріла людина завжди має критичне мислення. Тому, якщо в мене питаються поради, я би радив справді критично сприймати ту інформацію, яку ви отримуєте. Не давати, щоби за вас хтось робив вибір і крав вашу свободу, не давати собою маніпулювати. Це нелегко, це непросто, але це вкрай необхідно для того, хто хоче бути вільною людиною», — сказав він.

Глава УГКЦ зазначив, що хоч людство і живе у світі, який називають світом постправди, це не означає, що правди більше не існує.

«Правда існує, тільки треба навчитися її відчувати. Святі отці навчали, що людина має вроджений інстинкт, згідно з яким вона навіть підсвідомо іноді сприймає те, що є справжнє, і те, що є добре. Те золоте правило каже — чини добро, уникай зла. Тобто людина має в собі здатність відрізняти правду від неправди, але цю здатність треба розвивати», — наголосив Блаженніший Святослав.

«Є певні орієнтири, є певні засади, є певні цінності, які поможуть нам бути вільними і зростати у відчутті правди, відчутті істини, а відтак — добра. Але я всіх заохочую над цим потрудитися. Не давати можливості, щоб хтось наповнював вашу уяву думками — думайте самі», — уточнив Блаженніший Святослав.

«Якщо вам важко, або ви маєте сумніви, не знаєте, що вибрати, і не знаєте, як правильно відрізнити добро від зла, як відрізнити істину від фейку — моліться до Духа Святого, а ця сила обов’язково дасть вам світло і підсилить оті ваші внутрішні здатності до розрізнення істинного від фальшивого», — порадив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

За матеріалами «5 каналу»