«Дивлячись на хрест, пам’ятаймо, що нашим призначенням є прямувати вгору», — владика Микола Семенишин у Хрестопоклінну неділю

8 квітня 2024

У Хрестопоклінну неділю, 7 квітня, владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, очолив Божественну Літургію у храмі Івано-Франківської духовної семінарії.

На святкове моління у храмі Івано-Франківської духовної семінарії зібралася вся семінарійна братія, а також гості семінарії — спільнота парафії святого Климентія, папи, Львівської архиєпархії УГКЦ, що у м. Львів. Про це інформує інформаційний центр духовної семінарії.

Найперше семінаристи та вірні молилися Велику Утреню, яку очолив о. Ярослав Шмадило, духівник семінарії. Своїм співом Божественну Літургію супроводжував молодіжний хор парафії Св. Климентія, папи.

У часі Архиєрейської Літургії до всіх присутніх у храмі із проповіддю звернувся о. Ярослав Шмадило, духівник семінарії, розважаючи над Хрестом Господнім.

Хрест — символ безмежної любові Бога до нас

«Сьогодні наша Церква у часі Великого посту пригадує нам про Хресне Дерево, щоб ми його вшановували та роздумували над Розп’яттям Христа. Хресне дерево — це той символ безмежної любові Бога до нас», — зазначив духівник.

Після Служби Божої духовенство, семінаристи та вірні співали «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе воскресіння Твоє славимо», схиляючи свої голови та коліна перед Хрестом Господнім.

Господь обіймає нас своїми руками із Хреста

Згодом архиєрей роздумував над таїнством Хреста Господнього: «Ще будучи семінаристом, сидячи у цьому храмі, я прочитав одну думку про хрест, яка супроводжує мене вже багато років. Хрест складається із двох частин — вертикальної і горизонтальної. Дивлячись на хрест, пам’ятаймо, що нашим призначенням є прямувати вгору. А Господь нас так любить, що обіймає нас своїми руками із хреста. Пам’ятаймо про це».

Насамкінець у храмі лунав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний» у намірі перемоги та миру у нашій Батьківщині.