Дикастерія у справах комунікації Апостольської Столиці розпочала свої засідання. Один із учасників — владика Борис Ґудзяк

12 листопада 2022

10 листопада у Ватикані розпочала свою роботу Пленарна асамблея Дикастерії у справах комунікації Апостольської Столиці.

Наступного дня, 11 листопада, учасники Асамблеї об’єднались у спільній молитві в українсько-візантійському обряді. Богослужіння Великої вечірні з нагоди літургійного спомину свщмч. Йосафата Кунцевича очолив владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський. Архиєпископу співслужили протосинкел Апостольського екзархату в Італії о. д-р. Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, і диякон д-р. Даниїл Ґаладза. Молитву супроводили співом студенти Папської української колегії Святого Йосафата. Про це інформує Відділ комунікації Апостольського екзархату в Італії.

Оскільки Пленарна Асамблея об’єднує понад 70 учасників з різних країн світу, богослужіння Вечірні служилося шістьма мовами — українською, англійською, французькою, італійською, грецькою і старослов’янською.

photo 2022 11 12 08.50.53

На початку Вечірні владика Борис розповів учасникам моління про Українську Греко-Католицьку Церкву та про святого Йосафата, мученика цієї Церкви, що віддав своє життя за єдність християн з Апостольським Престолом. Наприкінці богослужіння архиєпископ закликав присутніх молитися за Україну, яка в останні місяці переживає жахіття з приводу російської агресії, молитися «з нами і за нас».

photo 2022 11 12 08.50.51

Зазначимо, що Дикастерія у справах комунікацій Святого Престолу є найбільшою з 16 Дикастерій (відділів) Римської курії, що координує всі комунікативні служби Святого Престолу та Міста-Держави Ватикан. До них належать: портал новин Vatican News, офіційний друкований орган Святого Престолу L’Osservatore Romano (Римський оглядач), служба фотографій, Ватиканське видавництво. Дикастерію, створену на основі Секретаріату у справах комунікацій 23 липня 2018 року. Очолює відділ префект Паоло Руфіні, дипломований журналіст-мирянин.

Від 2 грудня 2021 року одним з членів Дикастерії з питань комунікацій було призначено митрополита Філадельфійського владику Бориса Ґудзяка.