«Душпастирське навернення — запорука успішного душпастирювання», — Блаженніший Святослав

30 січня 2020

28–29 січня 2019 року Божого в Патріаршому домі у Львові проходила зустріч Душпастирської ради Патріаршої курії.

У зустрічі взяли участь усі керівники структурних підрозділів Патріаршої курії душпастирського спрямування.

Інтенсивній праці Душпастирської ради передував День духовної віднови для працівників Патріаршої курії, який провів владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпарії.

Робочі засідання розпочалися з вітального слова Блаженнішого Святослава. Глава і Отець УГКЦ наголосив на важливості Патріаршої курії у розвитку синодальності Церкви, зауваживши, що «завданням структур Патріаршої курії є євангелізація, а для успішного виконання цього завдання, що його дав нам Христос, потрібна стратегічна складова і особливо „душпастирське навернення“».

У робочих зустрічах взяв участь також владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, який детально проаналізував Постанови Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що проходив торік у Римі 1–10 вересня. Канцлер Івано-Франківської архиєпархії, о. Віталій Федун, зробив екзегезу Положення про Душпастирську раду Патріаршої курії.

У порядку денному також були виступи о. Любомира Яворського, патріаршого економа, о. Володимира Мальчина, керівника Відділу благодійних проєктів, та о. Віталія Храбатина, представника Пасторально-міграційного відділу.

Голова Душпастирської ради Патріаршої курії, владика Кеннет Новаківський, проаналізував перебіг Генеральної асамблеї Душпастирської ради, яка відбулася у Львові в грудні 2019 року, та окреслив пріоритетні завдання на найближчу перспективу.

Адміністратор Патріаршої курії о. д-р Андрій Максимович на завершення подякував усім за участь у плідному засіданні Душпастирської ради.

Довідка

Душпастирську раду Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви було створено у червні 2019 року. До складу ради входять структури Патріаршої курії, відповідальні за душпастирське служіння УГКЦ. Головою Душпастирської ради призначений владика Кен Новаківський, правлячий єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії.

Головним завданням Душпастирської ради є координація та уніфікація діяльності структур Патріаршої курії, які відповідають за пастирське служіння, продовження втілення в життя напрацювань робочої групи для впровадження Стратегії розвитку УГКЦ та інші завдання, окреслені у відповідному Положенні.

За матеріалами пресслужби Душпастирської ради УГКЦ