Духовенство Нью-Вестмінстерської єпархії зустрілося для обговорення актуальних єпархіальних і парафіяльних потреб та ініціатив
З 29 по 31 жовтня 2024 року в Єпархіальному центрі імені владики Єроніма Химія в Нью-Вестмінстері відбулися навчальні дні для духовенства Нью-Вестмінстерської єпархії. Ця подія зібрала священників з усієї єпархії для обговорення нагальних питань парафіяльного життя, фінансових ресурсів та майбутнього розвитку єпархії.
На першій сесії були обговорені дві ключові теми. Насамперед була представлена загальна парафіяльна статистика та поточний стан з обговоренням душпастирських реалій та напрямків розвитку єпархії, а відтак кожен священник представив вичерпний звіт про стан кожної зі своїх парафій. Про це розповідає пресслужба Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ.
Катехизація — це плекання глибокого розуміння віри
Другий день розпочався ранковою Божественною Літургією в катедральному соборі Пресвятої Євхаристії. Основною темою дня була катехизація як життєво важливий аспект душпастирської праці.
Під час навчальних днів єпископ Михайло Квятковський наголосив на центральній ролі катехизації в житті кожної парафії та всієї єпархії. Він підкреслив, що катехизація — це не просто передача знань, а плекання у вірних глибокого розуміння віри, що веде до більш живого та активного духовного життя. Було підкреслено, що оновлення та підтримка катехитичних програм є пріоритетом для єпархії, оскільки саме через них віра стає живою, а з неї випливає усвідомлена та активна участь у житті Церкви.
Далі отець Андрій Чорненький та Аліна Новицька представили презентацію про свої опитування та дослідження, які вони провели відтоді, як були призначені єпархіальними катехитами. Їх презентація підкреслила необхідність адаптації навчальних матеріалів до сучасних реалій та потреб парафій.
Владика Михаїл також зазначив, що якісна катехизація є запорукою зростання майбутніх поколінь, які повинні не тільки знати свою віру, але й жити нею. Він закликав священників і катехитів активно працювати в цьому напрямку, наголосивши на важливості підтримки цих ініціатив як на парафіяльному, так і на єпархіальному рівні. Самі священнослужителі не можуть проводити такі програми, але вони можуть подбати про навчання катехитів, а парафії можуть легко отримати якісні матеріали в Інтернеті, а дехто почне створювати нові відповідні ресурси — особливо відеоматеріали.
Фінансовий стан єпархії та парафій
Окрім катехизації, було ретельно проаналізовано реальність загального фінансового стану єпархії та кожної з парафій. Голова Єпархіальної фінансової ради о. Роберт Лашин та єпархіальний бухгалтер Алла Ейсмонт приділили весь необхідний час, щоб представити статистику та відповісти на всі запитання. Природно, що потреба у більших фінансових ресурсах стала очевидною для того, щоб єпархія могла задовольнити всі пасторальні потреби. Було наголошено, що фінансове існування парафій залежить від колективних зусиль усіх вірних.
Владика Михаїл зазначив, що кожна парафія, безумовно, є духовною спільнотою, але для того, щоб бути фінансово стабільною, вона потребує також і волонтерської участі та підтримки своїх членів у вигляді пожертв, а також фандрейзингових зусиль, які також дають можливість для розбудови спільноти.
Додаткові дискусії стосувалися статутів та політик, а також звітів про пасторальну та адміністративну діяльність єпархії.
День третій: Погляд у майбутнє
Заключний день Школи духовенства, 31 жовтня, природно розпочався з ранньої Божественної Літургії, на якій були присутні багато місцевих парафіян. Основна увага була зосереджена на місії Церкви, харизмах єпархії та роздумах про 50-річчя Нью-Вестмінстерської єпархії. Однією з найяскравіших подій дня була дуже корисна презентація про психологічні спостереження в боротьбі зі стресом, яку провела Марічка Тракало.
Завершилися Дні навчання для духовенства обідом, молитвою Шостого часу та сердечним благословенням на служіння від владики Михаїла, після чого священники повернулися до своїх парафій, збагачені новими знаннями та ідеями для розвитку своїх місцевих громад разом з усіма членами цих громад.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ