Допомога Церкві в потребі: підтримка священників Київської архиєпархії УГКЦ
Міжнародна організація «Допомога Церкві в потребі» допомагає священникам Київської архиєпархії УГКЦ і надалі надавати душпастирську опіку та гуманітарну допомогу мешканцям міст і сіл, що страждають від війни. Про це повідомляє черговий інформативний бюлетень організації.
Від початку повномасштабної війни в Україні міжнародна благодійна організація «Допомога Церкві в потребі» (Aid to the Church in Need, ACN) вже надала українським священникам допомогу в розмірі понад півмільйона євро. Це підтримає священнослужителів, які піклуються про мешканців населених пунктів, що перебувають в оточенні та найбільше потерпають від обстрілів та бомбардувань. Про це зазначає українська редакція «VaticanNews».
Майже 2 тисячі католицьких священників по всій країні, включаючи 137 священників з Київської архиєпархії УГКЦ, отримали від цієї організації пожертви з наміреннями на Святу Літургію. Про це повідомляє ACN у своєму інформаційному бюлетені, оприлюдненому 13 травня 2022 року, що містить також інтерв’ю з економом Київської архиєпархії отцем Віталієм Герасимівом.
«У нашій архиєпархії священники чергуються: одні священники замінюють інших у своєму служінні. Я два місяці працюю в столиці», — зазначив він, додаючи, що він відвідував парафіян, які, на відміну від багатьох, не покинули свої помешкання. Він приносив їм пакунки з їжею, а також пропонував їм Святі Таїнства (Сповідь і Євхаристію) і спілкувався з ними». За допомогою соціальних служб, які мають списки внутрішньо переміщених осіб, отець Віталій також організовує розподіл гуманітарної допомоги. Перед Великоднем він відвідував військових на їхніх постах. «Ми молилися разом; просили Бога захисту для них, для всієї України і миру у світі. Єпископ Йосиф Мілян, єпископ-помічник та Генеральний вікарій Київської архиєпархії, також відвідав постраждалих людей та воїнів».
У його єпархії, всі священники отримують якусь фінансову допомогу, наприклад, у вигляді пожертв з наміреннями на Святу Літургію. Логістика добре налагоджена. Багато священників отримали різноманітну гуманітарну допомогу на парафіях. Але деякі священники потребують допомоги у придбанні автомобіля, бо вони або зовсім не мають транспортного засобу, або він у дуже поганому стані. «У часи війни дуже важливо, щоб священник був мобільним і був спроможнім доїжджати до людей і надавати їм гуманітарну чи духовну допомогу», — розповів отець Віталій представникам ACN. Ще одною турботою економа є духовна віднова священників: «Багато з них, — пояснив він, — постійно живуть у великій напрузі та стресі. Вони пережили жахливі речі. Священники віддають себе людям, але й вони повинні також поновлювати свої сили».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ