«Digital mission» презентували священникам УГКЦ на Київщині

26 вересня 2019

23–27 вересня 2019 року для духовенства Київської архиєпархії УГКЦ у с. Зарічани, що на Житомирщині, відбуваються формаційні курси. У них беруть участь священники, диякони та випускники духовних навчальних закладів.

«Digital mission» презентували священникам УГКЦ на Київщині

Такі зустрічі духовенства — це передусім кількаденне інтелектуальне та духовне навчання, яке дає відповіді на актуальні для душпастирства виклики. Здобуті знання допоможуть краще формувати духовний світ священнослужителів.

Канцлер Київської архиєпархії протоієрей Василь Чудійович презентував програму цьогорічного навчання та побажав священникам успішних та вдалих лекцій: «Це важливий момент нашого служіння людям. Тому разом вчімося бути добрими та кращими душпастирями».

Відтак було представлено першого лектора. Протоієрей Андрій Боднарук розповів духовенству про важливість душпастирського служіння в медіа та представив практика у цій сфері — психолога-маркетолога Катерину Ляшенко. Лектор презентувала тему «Digital Mission». Катерина провела практичний тренінг із користування Інтернетом та соціальними мережами. Вона зауважила, що ці знання дадуть змогу дізнатися більше інформації про Церкву. За її словами, це особливо актуально для людей, які шукають дорогу до Бога.

«Нам, мирянам, важливо знати інформацію про те, де можна знайти локацію храму, знати розклад богослужінь, які священники служать у парафії та як зв’язатися зі своїм душпастирем. У такий спосіб ми хочемо спілкуватися із Церквою, щоб зі світу віртуального потрапити у світ реальний та духовний. Це допоможе нам краще сповідатися, молитися, та просити священників про духовну допомогу», — зазначила лекторка.

Перший день формаційних курсів завершили спільною Божественною Літургією, яку очолив митрофорний протоієрей Ігор Онишкевич. У своєму слові до священників він подякував їм за бажання ставати кращими, щоб якісніше служити Богу та Церкві.

Деякі аспекти подружнього канонічного права

Наступного дня, 24 вересня 2019 року, під час формаційних курсів для священників Київської архиєпархії, духовенству представили теоретичні та практичні лекції з «Подружнього канонічного права».

Лектором цього навчального дня став о. Іван Дулиба, доктор канонічного права, духівник та викладач Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Під час лекцій каноніст ознайомив священників із правильним заповненням типових формулярів для укладення Таїнства Подружжя. Отець Іван представив офіційні документи, які потрібні для уділення цього Таїнства, які затверджені Синодом Єпископів УГКЦ та проголошені Отцем і Главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженішим Святославом: «Саме ці документи офіційно заповнюються перед уділенням Таїнства Подружжя для його правосильності та законності», — наголосив викладач.

Окрім того, учасники курсу задавали і свої запитаннями, які актуальні у їхньому душпастирському служінні. Так, священники разом з лектором шукали шляхів правового вирішення конкретних випадків із свого душпастирського життя.

На завершення зустрічі відбулася презентація нової книги: «Канонічне Право Східних Католицьких Церков», яку за допомогою сучасних технологій презентував автор видання о. д-р. Андрій Танасійчук, заступник голови Канонічного відділу Патріаршої курії УГКЦ.

Іменування синкела у справах духовенства Київської архиєпархії

25 вересня 2019 року, у Зарічанах, що на Житомирщині, було зачитано декрет Блаженнішого Святослава, про іменування всесвітлішого протоієрея Павла Локотя Синкелом у справах духовенства Київської архиєпархії УГКЦ.

У документі зокрема йдеться про таке: «Взявши до уваги Постанови П’ятої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької митрополії УГКЦ (п. 2), іменую всесвітлішого протоієрея Павла Локотя Синкелом у справах духовенства Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви».

Декрет про призначення було зачитано після Божественної Літургії, яку очолив Канцлер Київської Архиєпархії, Протоєрей Василь Чудійович. Вітаючи Синкела з новим призначенням о. Василь зазначив, що це непросте, та дуже відповідальне служіння: «Тому просимо Бога серед цього чисельного грона священників, щоб дарував Вам сил та наснаги для звершення Його волі у житті кожного з нас», — наголосив Канцлер Київської Архиєпархії.

У свою чергу, о. Павло Локоть висловив слова вдячності за довіру Церкви: «Щиро дякую Господу Богу за благословення на нове служіння, сердечно дякую нашим єпископам за довіру. Переконаний, що Господь веде кожного з нас дорогою спасіння у спосіб, який нам не завжди зрозумілий та передбачуваний. Прошу кожного співбрата про молитву за мене. Прошу про молитву за добре виконання поставлених на мене обов’язків. Зі своєї сторони обіцяю, що буду сумлінно працювати на Славу Божу та добро нашої Церкви».

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ