Декрет заснування Фонду патріарха Любомира Гузара

Отець і Глава
Української Греко-Католицької Церкви

СВЯТОСЛАВ

Господь Бог наділив нашого славного попередника Блаженнішого Любомира Гузара, главу УГКЦ в 2001–2011 роках, багатьма талантами, які він упродовж свого життя і служіння рясно примножив. Він був не лише очільником Церкви, а й мірилом моральності людських вчинків. Маючи глибоку віру, патріарх навчав слова Євангелія про найбільшу заповідь любові до Бога і ближнього. Саме тому він найбільше мріяв бути людиною, яка носить у собі образ невидимого Бога, що проявляється в ній через видимі діла служіння тому, хто в потребі.

Для свого народу цей церковний муж був визнаний ще за життя духовним лідером та етнархом. Його авторитет сягнув усіх глибин суспільного, культурного і політичного життя. Мільйони віруючих християн, представників інших релігійних деномінацій, людей доброї волі в Україні та далеко за кордоном вбачали у вчинках і словах кардинала Любомира Гузара яскравий приклад людини, яка любить Бога і пишається тим, що належить до української нації. Саме задля становлення та утвердження останньої він жертовно жив і віддавав усі сили свого життя. З такими якостями він увійшов в історію, подаючи нам, його нащадкам, приклад синівської вірності своїй Церкві та рідному народові.

Задля збереження, осмислення і популяризації багатогранної спадщини патріарха Любомира Гузара, насамперед його духовного надбання та його значення для розвитку Української Греко-Католицької Церкви; його інтелектуальної, екуменічної, міжнародної, суспільної і державотворчої діяльності як етнарха українського народу — шляхом ініціювання, промоції і координування всіх проєктів, які стосуються його особи та пов’язаної з цим науково-дослідницької діяльності,

взявши до уваги приписи кан. 124 Кодексу канонів Східних Церков,

засновуємо

Фонд патріарха Любомира Гузара

і постановляємо, що наглядовою радою цього Фонду буде Постійний Синод Єпископів УГКЦ.

У своїй діяльності Фонд патріарха Любомира Гузара керуватиметься Статутом.

Хай за Божим благословенням цей Фонд послужить джерелом для звершення багатьох справ на Божу славу і добро нашої Церкви.

Цей декрет набуває чинності з моменту опублікування на офіційному вебсайті Української Греко-Католицької Церкви (ugcc.ua).

Нехай також буде опублікований у «Благовіснику Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви».

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,