Декрет іменування владики Петра Голінея єпископом-помічником Коломийської єпархії

19 серпня 2023

Вих. ВА 23/203

ДЕКРЕТ

іменування владики Петра Голінея

єпископом-помічником Коломийської єпархії

На славу Святої, Єдиносущної, Животворної і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа,
і на добро ввіреного нам Божого люду. Амінь

Божою милістю і в повному сопричасті

з Римським Апостольським престолом

СВЯТОСЛАВ,

Отець і Глава
Української Греко-Католицької Церкви

Дорогому в Христі братові нашому

преосвященному владиці
Петрові Голінею,
титулярному єпископові Абрити

Мир Вам у Господі!

Наша славна і Богом благословенна Коломийсько-Чернівецька єпархія було заснована 1993 року Божого світлої пам’яті кардиналом Мирославом Іваном Любачівським за дозволом святого папи Івана Павла ІІ, на терені, що належав до Івано-Франківської єпархії. Єпархія охоплювала Чернівецьку та частину Івано-Франківської областей.

Її першим єпископом був ісповідник віри, довголітній в’язень радянських таборів, ініціатор виходу УГКЦ з підпілля владика Павло Василик. Після його відходу до Господа по вічну нагороду 12 грудня 2004 року Божого владика Володимир Війтишин, який був єпископом-коад’ютором, став, згідно з приписами Кодексу канонів Східних Церков, правлячим архиєреєм Коломийсько-Чернівецьким, і виконував ці обов’язки до червня 2005 року Божого. Відтак провадив єпархію владика Микола Сімкайло. Цей єпископ завершив будівництво перлини Прикарпаття — катедрального собору Преображення Господнього в м. Коломиї, який ми освятили 19 серпня 2012 року Божого.

Наступником цих славних пастирів, які чимало попрацювали для становлення і розвитку єпархії, став наш дорогий співбрат у Христі владика Василь Івасюк.

Сьогодні єпархія втішається численними молодіжними товариствами, активними мирянськими спільнотами, молитовними братствами. Слугує прикладом у соціальному служінні. За це ми дякуємо Богові, її правлячому архиєреєві, священникам і мирянам.

13 грудня 2011 року Божого, у день Святого Андрія Первозваного, у катедральному соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківська ми проголосили заснування Івано-Франківської митрополії УГКЦ. Коломийсько-Чернівецька єпархія увійшла до складу нової митрополії.

Досвід пастирського служіння на терені єпархії в Чернівецькій області засвідчив, що для кращої духовної опіки наших вірних з огляду на нові обставини потрібно створити нову єпархію. Ця історична подія відбувалася у 2017 році. Територія новоствореної Чернівецької єпархії простягається на Чернівецьку область і вона належить до Івано-Франківської митрополії УГКЦ. Водночас ми змінили назву Коломийсько-Чернівецької єпархії на Коломийську єпархію. 27 жовтня 2019 року Божого покровителем Коломийської єпархії було проголошено блаженного владику Миколая Чарнецького, пастиря переслідуваної Церкви, а також уродженця цих земель.

Взявши до уваги нові обставини, а особливо пастирські потреби наших вірних, зваживши на поради владики Василя Івасюка, отримавши згоду Синоду Єпископів УГКЦ і благословення Папи Римського Франциска, про що було оголошено 12 липня 2023 року Божого, ми, владою нам даною, задля слави Божої та спасіння боголюбивого люду, відповідно до приписів канонів 85, § 2, п. 1 та 86, § 1, п. 1 Кодексу канонів Східних Церков,

іменуємо і поставляємо Вас

єпископом-помічником

Коломийської єпархії
Української Греко-Католицької Церкви.

Дорогий брате!

Ви здійснюватимете архиєрейське служіння як єпископ-помічник єпархіального єпископа. Будьте йому опорою у виконанні обов’язків, свої дії завжди узгоджуйте з ним. Шануйте його, як свого батька, щоб інші шанували Вас. Ви долучаєтеся до грона владик Коломийської єпархії, яка має славну історію та величних героїв віри. Збережіть і примножте їхню працю, дорогий владико!

Це служіння виконуватимете відповідно до Кодексу канонів Східних Церков, партикулярних законів Української Греко-Католицької Церкви та декретів і вказівок єпархіального єпископа.

Заохочуємо Вас, згідно з повчанням Апостола народів, щоб Ви були «бездоганним, гостинним, добролюбивим, мудрим, справедливим, благочестивим, стриманим, який дотримується правдивої науки згідно з навчанням… здібний наставляти в здоровій науці та й супротивників переконувати» (Тит. 1, 79).

Ви приймаєте це служіння в той час, коли на наших Богом благословенних землях триває кривава, загарбницька війна. Перед Вами — довгий і нелегкий період зцілення ран, завданих нею. Будьте готові, дорогий владико, послужити всім, хто зазнав втрат від цієї жорстокої війни.

Просимо в милосердного Господа Ісуса Христа, щоб Він кріпив і зберіг Вас та Ваших вірних у випробуваннях. Хай через Ваші молитви і служіння на нашу землю прийде справедливий Божий мир!

Нагадуємо Вам про важкий архиєрейський обов’язок бути вірним членом Синоду Єпископів УГКЦ і, згідно з приписами права, на кожний заклик Отця і Глави Церкви брати в ньому участь.

Закликаємо Вас берегти й утверджувати віру та віддано працювати для спасіння душ вірних Коломийської єпархії, а особливо молоді, яка несе на своїх плечах увесь тягар війни.

Прохаємо духовенство, богопосвячених осіб та боголюбивих мирян єпархії з відкритим та щирим серцем, із пошаною та любов’ю прийняти преосвященного владику Петра, завжди пам’ятати його в молитвах і послухом супроти нього здійснити волю Господню: «Хто слухає вас, Мене слухає; а хто гордує вами, Мною гордує» (Лк. 10, 16–17).

Вимолюємо в Господа для Вас, дорогий співбрате в служінні нашій святій Церкві, Божих благодатей, потрібних для належного виконання покладених на Вас обов’язків та для завершення у святості Вашої душі.

Благословення Господнє на Вас, дорогий брате во Христі!

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,