Чернівецька обласна рада Церков та релігійних організацій ухвалила відкрите звернення щодо ситуації навколо коронавірусу

5 березня 2020

Чернівецька обласна рада Церков та релігійних організацій за участі священника Української Греко-Католицької Церкви о. Василя Гасинця ухвалила відкрите звернення щодо ситуації навколо коронавірусу, яка виникла у зв’язку із виявленням перших інфікованих осіб у цій області.

Участь в укладенні відкритого звернення із благословення владики Йосафата Мощича, єпарха Чернівецького УГКЦ, взяв отець Василь Гасинець, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці і Святого Антонія у м. Чернівці.

У самому зверненні, зокрема, усіх вірян закликають проявити любов, розуміння та милосердя до українців, котрі повернулися додому з країн, уражених коронавірусом. «У зв’язку із поширенням у суспільстві страхів та панічних настроїв, пов’язаних із поверненням в Україну з країн, уражених коронавірусом, громадян нашої держави, обласна рада Церков і релігійних організацій звертається до всіх вірних із закликом проявити любов, розуміння і милосердя до людей, які повернулися до України з різних частин світу», — розпочинається відкрите звернення.

Відтак представними обласної ради Церков продовжують: «Для сердець вірних завжди була характерною перемога світла любові, милосердя та людяності над темрявою страхів, ненависті та поділення. В основі більшості релігій лежить золоте правило, яке гласить: „І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так сами чиніть їм і ви“ (пор. Лк. 6, 31)».

«Закликаємо не реагувати на інформаційні маніпуляції та у всіх життєвих обставинах бути вірними Божим принципам любові та поваги до ближніх, ставитись із порозумінням до заходів захисту громадян нашої держави від розповсюдження інфекційних захворювань, зокрема, коронавірусу, та в усіх обставинах зберігати спокій, витримку і людяність», — ідеться у тексті документа на завершення.

За матеріалами Чернівецької єпархії УГКЦ