«Будьте джерелом добра!» — владика Андрій Хім’як під час зустрічі із молоддю

30 березня 2024

23 березня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві пройшли Архиєпархіальні реколекції для молоді Київської архиєпархії, в яких взяли участь більше 50-ти молодих осіб. Очолив реколекції владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

«Будьте джерелом добра!» — владика Андрій Хім’як під час зустрічі із молоддю

Організатором духовної ініціативи виступила Комісія у справах молоді Київської архиєпархії УГКЦ, повідомляючи про це на власній фейсбук-сторінці.

Захід розпочався Божественною Літургію об 11:00, яку очолив владика Андрій Хім’як у співслужінні молодих душпастирів. Єпископ виголосив першу науку реколекційного дня, пригадавши молоді значення посту, та важливість бачити наших ближніх з їхніми потребами, а через них і самого Господа.

Опісля богослужіння молодь мала нагоду ближче познайомитися з архиєреєм та поставити йому запитання, які їх цікавлять. Молодь багато запитувала про віру людини, про довір’я до Бога в час сумнівів, про Церкву і про Церкву в державі, говорили про біль завданий війною.

«Ви покликані бути свідками! Свідками в житті — правдивими свідками того, ким для вас є Бог, свідками для ваших друзів, для ваших товаришів. Тому я вам бажаю, щоб ви мали сміливість, сміливість підіймати руку і ставити запитання. Щоб ви мали сміливість також перед вашими однолітками бути правдивими свідками самих себе. І не соромитися нести ті цінності які ви маєте, не піддаватися зовнішньому тиску світу, кажучи, що мода інша чи, що всі так роблять. Натомість пам’ятайте: кожен з вас є особистістю, особливою і неповторною», — дякуючи за зустріч, підсумував владика Андрій.

«Упродовж дня наша молодь спільно молилася, говорили і слухала, приступала до Святих таїнств Покаяння та Євхаристії, ділилась особистими думками та вчилася мовчати, щоб налаштуватись на слухання голосу Божого, так часто сьогодні заглушеного галасом світу. Молодь провела день у духовних вправах, що віримо дасть свій позитивний результат у їх духовному зростанні», — ділиться думками про захід отець Михайло Крамар, голова Архиєпархіальної молодіжної комісії.

У другій половині реколекційного дня духовні науки виголошував молодий священник, адміністратор парафіяльної спільноти Святого Юрія Побідоносця у м. Чернігів отець Роман Гридковець, який щиро ділився з присутніми своїм особистим досвідом стосунків з Богом. Не менш важливим досвідом довіри до Бога були розповіді отця про перші дні та тижні його перебування у Чернігові, саме у час повномасштабного вторгнення російських військ на терени нашої держави. Як Добрий пастир отець бажав бути там, де були його люди!

«Дякуємо Богові та усім, хто долучився до організації реколекцій, подарувавши молоді чудову нагоду розпочати шлях назустріч Воскреслому з дня духовного зосередження», — зазначили організатори наприкінці заходу.