Божественною Літургією в соборі Святої Софії завершився Тиждень молитви за Україну в Римі

2 березня 2023

26 лютого в прокатедральному соборі Святої Софії УГКЦ в Римі Архиєрейською Божественною Літургією завершився Тиждень молитви за Україну. Додамо, молитовний захід відбувся в Римі у межах Тижня молитви, приурочений сумній події першої річниці несправедливої російської агресії супроти України, зініційований Посольством України при Святому Престолі та Суверенному Мальтійському Ордені в співпраці із Апостольським екзархатом для українців католиків візантійського обряду в Італії.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців католиків в Італії, в співслужінні із владикою Іринеєм Біликом, єпископом-емеритом та каноніком Папської базиліки Санта Марія Маджоре, владикою Беноні Амбрусом, єпископом-помічником Римської дієцезії, монсеньйором П’єрпаоло Феліколо, директором єпархіальної фундації «Мігрантес», о. д-ром Теодосієм Р. Гренем, ЧСВВ, протосинкелом екзархату, о. Марком Семегеном, ректором собору, директором офісу «Мігрантес» Апостольського екзархату, о. д-ром Анібалом Соутусом, директором Юридичного відділу Апостольського екзархату, духовенством собору. Участь в богослужінні взяв п. Ярослав Мельник, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Італійській Республіці, п. Андрій Юраш, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Ватикані, й інші високопосадовці. Про це розповідає Руслана Ткаченко для Відділу комунікацій Апостольського екзархату в Італії.

photo 2023 02 27 07 36 31 2

На початку спільної молитви до присутніх звернувся о. Теодосій, який пригадав про те, що життя українців і не тільки можна поділити на дві частини «до» і «після» 24 лютого. «Пройшов вже цілий рік цієї варварської війни, рік нещадного насилля дітей, жінок, старших людей. Однак цей час став й періодом подяки й свідчення великої Божої любові, яка об’єднала український народ», — сказав священник. За його словами, сьогодні більше, аніж коли-небудь, ми стали чутливими до таких тем, як свобода, гідність й людське життя інших. «Як багато друзів України, незважаючи на свої минулі економічні зовнішні зв’язки з Росією, засвідчили свою проукраїнську позицію», — додав він.

photo 2023 02 27 07 36 31

Під час проповіді після Євангельського читання владика Діонісій пригадав, що цієї неділі ми святкуємо першу неділю Великого посту, яку називають «Неділею Православ’я», тому що вона cвідчить перемогу над іконоборством і відновлення іконопочитання, яке відбулося на Другому Нікейському соборі 787 року і потім підтверджено Синодом Константинополя в 843 році, коли Церква ще була єдиною. Проповідницьке слово єпископа було базоване на молитві, якої навчив нас Ісус Христос — «Отче наш». «Пошли нам Свого Духа Утішителя, пошли нам промінь Свого світла з неба, щоб ми могли молитися, як навчив нас Твій Син, Ісус Христос. Об’єднай нас у Твоєму Дусі правди, справедливості, справжнього миру, як братів і сестер, які поважають гідність кожного… І буде мир… Нехай святиться ім’я твоє в усіх створіннях, які ти створив з такою мудрістю, що в них сяє ім’я твоє святе. Хай святиться ім’я твоє в серцях і розумі людей. Нехай воно освячується в нас, у нашій родині, у нашій громаді, у нашому громадянському суспільстві, в усьому світі. Нехай святиться ім’я твоє у всіх створіннях. І буде мир…», — сказав проповідник. Єпископ додав, молитися «Отче наш»» в дусі й правді, означає вірити в любов, бути православним і католиком однаково, тому що любов універсальна, вона приймає всіх, вона всіх прощає, вона йде назустріч кожному.

photo 2023 02 27 07 36 30 2

Наприкінці богослужіння владика Беноні сказав: «Ми — ваші брати, бо зв’язок через Христа є глибшим за кровний зв’язок. Це причина того, аби нам крокувати разом, підтримувати один одного і робити все можливе, доки всі люди не житимуть, як брати».

photo 2023 02 27 07 36 30

Насамкінець о. Марко на згадку про подію подарував представникам, як українських, так й іноземних посольств і консульств символ, який завжди буде пригадувати про цю молитовну зустріч: частинку ракети з Бахмуту, яку знайшов священник. «Сьогодні ми об’єдналися, аби пригадати сумну річницю війни в Україні, але ми повинні споглядати на Євангельську логіку, адже після Хресної дороги завжди приходить Воскресіння», — підсумував ректор собору.

photo 2023 02 27 07 36 29

Після спільної молитви відбувся поминальний реквієм за участі дітей недільної католицької школи «Свята Софія» та відкриття виставки «Ангели страстей Господніх» в приміщенні релігійного товариства «Свята Софія».

Фото: Релігійне товариство «Свята Софія» в Римі