«Боротьба українців за свободу робить сьогодні Україну епіцентром світових подій», — Блаженніший Святослав
Саме те, що ми сказали колонізатору, який на нас наступає: «ні», через те, що хочемо бути учнями Ісуса, сьогодні Україна стає новим епіцентром боротьби за свободу у цілому світі. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своїй недільній проповіді до вірних у двадцять третю неділю після Зіслання Святого Духа.
Проповідник відзначив, що в сьогоднішньому Євангелії ми чуємо від євангелиста Луки слово «свобода», яке має дуже багато різних значень. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.
Часами, каже Глава УГКЦ, у сучасному світі воно зазнає такої мутації, що втрачає первісний справжній свій зміст, мовляв, усе діється в імʼя свободи, навіть російський окупант приходить, щоб «визволяти» когось на українській землі…
За його словами, Лука описує поневолену людину, яка є у владі того легіону демонів. Вона є нагою, тобто обдертою з людської гідності, зведена до рівності тварини. Вона не живе у людських жилищах, але у гробах, тобто людина, у якої вкрали людський простір життя, і вона, живучи на землі, повільно вмирає кожного дня…
Лука описує людину, яку демон гонить по пустелях. Людину, яка стає небезпечною сама для себе. І тоді, щоб ту небезпеку людини, яку вона може принести для себе і для оточуючих, в’яжуть кайданами, які є символом великої неволі людини, яка потрапляє у рабство гріха.
Хтось думає, що свобода — це можливість чинити все, що я захочу, але насправді така свобода — це ніщо інше, як кайдани на руках людини.
«І ось Христос виступав як той, що звільняє, той, хто визволяє людину, повертає їй гідність, повертає їй світлий розум, повертає людині здатність сприйняти добро і потім те добро, яке вона від Бога отримала, іншим передати. Людина, яка стає собою лише тоді, коли вона є в Бозі», — переконує Глава Церкви.
«Кожний із нас усвідомлює, — каже Блаженніший Святослав, — що так довго, як ми перебуваємо під владою наших власних грішних учинків, як зло над нами панує, як ми піддаємося тому, що видається спочатку привабливим, солодким, а потім виявляється великим поневоленням, так довго, як ми не знаємо справжньої свободи, ми тоді не розуміємо, ані хто ми є, що таке справді є людина. Відтак не розуміємо до кінця, ким є для нас наш Господь Бог і Спаситель. А духовне життя — це завжди дорога до істинного визволення, до свободи. І метою духовного життя є, власне, образ тієї людини, яка пережила зцілення, пережила звільнення».
Духовний лідер закликав просити свободи від нового поневолення. «Бо ми бачимо, що загарбник і вбивця, який приходить до нашої домівки — це новий колонізатор», — наголосив Предстоятель.
«Ми говоримо на цілий світ, — відзначив Глава Церкви, — що війна в Україні є колонізаціною війною у Європі на початку третього тисячоліття. Це важко зрозуміти багатьом людям у світі. Цей колонізатор хоче у нас забрати все. Але саме те, що українці відчули смак свободи, робить сьогодні Україну епіцентром світових подій», — додав духовний лідер.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ