Блаженніший Святослав: Церква як осердя і сопричастя будування нових стосунків між людьми

16 травня 2020

«Роль і місце Церкви у нових обставинах, у посткоронавірусному світі — надати новий сенс людському життю», — про це сьогодні у ефірі проєкту Живого телебачення «Відкрита Церква» із Сонею Кошкіною заявив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. І наголосив, що життя справді матиме зміст лише тоді, коли ми наповнимо його сеном любові, поваги і підтримки до ближніх і до тих, хто є у потребі.

Зокрема, відповідаючи на запитання щодо ролі Церкви у посткоронавірусному суспільстві під час передачі «Відкрита Церква» із Сонею Кошкіною, Блаженніший Святослав пригадав вислів св. Августина. «Буквально вчора я прочитав слова св. Августина, у яких він говорить про Нову Заповідь. І у контексті Нового Заповіту Нова Заповідь, яку нам залишив Ісус Христос — це є Заповідь любові. Але Августин каже: „Чому ця Заповідь є нова?“ Не тому, що вперше хтось почав про неї говорити, а тому, що ця Заповідь оновлює людину, яка живе цією Заповіддю. І коли ми хочемо стати новими, оновленими, нам потрібно практикувати нову Заповідь», — зазначив Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви.

Відтак Глава УГКЦ підкреслив бажання Церкви стати осердям будування нових стосунків між людьми, побудованих на цінностях любові, свободи та поваги до гідності кожної особи. «Щоб оновити суспільство і надати йому нового змісту, щоб подолати ці виклики, які перед нами стоять, нам потрібно полюбити Бога і ближнього. Церква сьогодні входить у це суспільство, як осердя і сопричастя будування нових стосунків між людьми. Як центр єднання, центр, який справді здатен вивести людину із самоізоляції обмежених стосунків і страху перед іншою людиною. Таким чином, наші громади мають стати центрами волонтерських ініціатив», — мовив Блаженніший Святослав.

Наприкінці відповіді, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви ще раз наголосив на тому, що Церква також покликана бути будівничою культури: «Бо Церква — це не лише Богослужіння, Церква — це є осердя культури, її будівництва. Думаю, що нова посткоронавірусна культура так потребує такого осердя, такого центру побудови нових людських стосунків і відновлення спілкування між людьми».