Блаженніший Святослав привітав Згромадження сестер мироносиць із завершенням Виборчої капітули

18 травня 2023

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав сестру Климентію Чорноус, новобрану генеральну настоятельку Згромадження сестер мироносиць із завершенням Виборчої капітули, яку очолив владика Володимир Війтишин, митрополит Івано-Франківський, та з обранням її генеральною настоятелькою.

«Ви очолили Згромадження, — пише Предстоятель у привітанні, — яке цього року святкує 113 років від свого заснування, у непростий час». Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ зауважив, що історія повторюється: «Століття тому, коли ваше Згромадження почало активно розвиватися і поповнювалося новими сестрами, на нашу землю пришла війна, яка принесла із собою руйнування, терпіння і смерть. Ваші попередниці, виконуючи свої обітниці, активно допомагали тим, хто постраждав. Сьогодні на нашій Батьківщині знову йде війна. Агресор поставив собі за мету знищити нас як народ. Для жорстокості, із якою він іде до цієї мети, не має жодних моральних перешкод».

«Тому перед Вами, як перед очільницею Згромадження, постав виклик скерувати увагу сестер милосердя на підтримку рідного народу, який веде кровопролитну боротьбу зі злом», — наголосив він.

«Дорога сестро Климентіє, бажаю Вам, щоб наступний етап Вашого служіння був багатим на Боже благословення для очолюваного Вами згромадження. Хай воно сповниться новими покликання та благими ділами для Господньої слави. У моїй особі Ви завжди знайдете підтримку щодо всіх добрих починань, зокрема соціального служіння, яке так активно здійснюєте тепер», — звернувся Глава УГКЦ.

Глава Церкви подякував сестрам мироносицям за служіння в Київській Трьохсвятительській семінарії в Княжичах, де вони «показували гарний приклад богопосвяченого життя братам-семінаристам». Патріарх висловив сподівання, що сестри продовжать служіння в семінарії.

«Складаючи подяку Богові, віддаю Ваше служіння під особливу опіку Пресвятої Богородиці, яка хай збереже Вас, вимолюючи для Вас та всіх сестер мироносиць Господню благодать. Бажаю Вам, щоб завдяки своєму покликанню Ви досягли спасіння і вели до вічного життя тих, хто бачитиме приклад Вашого боговгодного життя. Уділяю Вам своє архипастирське благословення», — побажав Блаженніший Святослав.

Варто також зазначити, що 16 травня, виборчу капітулу Згромадження сестер мироносиць, що у м. Івано-Франківськ очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

Насамперед митрополит Володимир помолився Архиєрейську Божественну Літургію у монастирській каплиці Воскресіння Христового (рівноапостольної Марії Магдалини). Співслужили архиєрею о. Віталій Токар, судовий вікарій Івано-Франківської архиєпархії, та о. Володимир Лось, капелан монастиря сестер-мироносиць.

У часі богослужіння владика Володимир виголосив проповідь для сестер-монахинь. «Дорогі у Христі сестри-мироносиці, знаємо, що фарисеї не прийняли Посланця з небес, Сина Божого. У цьому проявилася їхня гординя, зарозумілість. Цей гріх приносить погані наслідки для людини, оскільки гординя руйнує стосунки у сім’ї, суспільстві, розколює Церкви. Замість послужити ближньому, наша гординя вимагає, щоб служили нам, вимагає, щоб навіть сам Господь виконував наші забаганки, замість того, щоб ми пізнавали і виконували Божу волю».

Після Служби Божої с. Андрея Маслій, колишня Генеральна настоятелька Згромадження сестер мироносиць УГКЦ (2019–2023), висловила подяку архиєрею за спільне моління.

Відтак розпочалася виборча капітула Згромадження сестер мироносиць. Канонічний супровід виборчої капітули до її завершення здійснював о. Віталій Токар.

У результаті виборчої капітули було обрано нову Генеральну настоятельку Згромадження сестер мироносиць УГКЦ — с. Климентію Чорноус. Впродовж Виборчої капітули були також обрані нові Генеральні дорадниці: с. Андрея Маслій, с. Августина Чорноус, с. Георгія Ахалмосулішвілі та с. Михаїла Янцюк.