Блаженніший Святослав привітав владику Гліба Лончину із 45-річчям священничих свячень

3 липня 2022

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав особисто та від імені Синоду Єпископів УГКЦ привітав владику Гліба Лончину, апостольського адміністратора єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії, із 45-річчям священничих свячень.

«Сьогодні складаємо подяку милосердному Богові, який покликав Вас на дорогу служіння Церкві та рідному народові. Дякуємо Господеві за дар Вашого життя і за всі дари, якими Він так рясно Вас наділив та які Ви щедро примножили впродовж свого душпастирського служіння», — йдеться у привітанні, як про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

У листі Блаженніший Святослав пригадав, як рівно сорок п’ять років тому в монастирі Святого Теодора Студита в містечку Гроттаферрата (Італія) з рук світлої пам’яті патріарха Йосифа Сліпого владика Гліб, вже як монах, отримав священничі свячення, а коли УГКЦ переможно вийшла з підпілля — переїхав до України, де зробив багато добра для вірних. «У Вашій особі священнослужителі та миряни вбачали глибоко духовну людину, яка через приклад власного життя, живе Боже слово приводила інших до Бога. Можемо це засвідчити, з приємністю згадуючи Ваше служіння як духівника і викладача Львівської духовної семінарії. Не можемо оминути увагою у цей святковий день і Вашого багаторічного служіння для потреб спільноти „Віра і Світло“, а також успішної праці в Апостольській нунціатурі», — зазначив Предстоятель.

За словами Глави УГКЦ, дар священства, який владика Гліб отримав з Божого допусту та з великої довіри до нього з боку владик, став джерелом щедрих Божих ласк для вірних Української Греко-Католицької Церкви. Вони могли приступати до Святих Таїнств, чути Боже слово, молитися за своїх рідних — живих і померлих, знаходити розраду і надію в Таїнстві Сповіді. «Священство сформувало Вас як жертовного пастиря, владику нашої Церкви — достойного члена Синоду Єпископів УГКЦ», — підкреслив Блаженніший Святослав.

«Усе це віддаємо в руки нашого Отця Небесного, який єдиний усе пам’ятає та винагороджує кожного за його ділами. Нехай Він прийме дар Вашого служіння, як приємну жертву, на свій престол, а Вам зішле з висот своє прещедре благословення за молитвами Пресвятої Богородиці та всіх святих української землі, — побажав Глава УГКЦ і додав: — Будьте й надалі для нашого народу та всіх людей, серед кого живете, ясним світильником Божої правди та добрим пастирем Христового стада. Вимолюємо для Вас рясне Боже благословення. Хай Господь збереже Вас і примножить роки Вашого життя».