Блаженніший Святослав привітав Ігоря Калинця з 80-річчям
Глава і Отець Української Греко-Катлицької Церкви Блаженніший Святослав висловив слова привітання видатному українцю Ігорю Калинцю з нагоди його ювілею, адже цього року 9 липня йому виповнюється 80 років.
«Бажаємо сердечно привітати Вас та разом із Вами подякувати Господеві за всі благодаті, які Ви від Нього отримали… Свій вік Ви не змарнували, гідно переживши роки несправедливого ув’язнення і заслання, — за це Богові дяка, а Вам — честь і слава. Високо цінуємо Вашу активну патріотичну позицію в суспільстві та діяльність у час виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля та в роки відродження її структур. Ваша багата творча спадщина як поета живила душі українців на шляху до свободи і тепер допомагає нам ставати вільними людьми», — зауважив Предстоятель у привітальній грамоті.
І згодом додав: «За весь цей труд складаємо Вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу. Бажаємо, щоб Всевишній благословив Вас міцним здоров’ям і надалі засилав Вам свої дари. Нехай благодать Святого Духа супроводжує Вас та допомагає Вам виконувати Божу волю. Поручаю Вас заступництву Пресвятої Богородиці. Нехай Вона покриває Вас своїм покровом і буде Вашою молільницею та помічницею в усіх потребах. На многії і благії літа!»
Ігор Калинець та владика Володимир Груца на врученні відзнаки "Золотий герб Львова", 9 липня 2019 року у м. Львів
Нагадаємо, Ігор Миронович Калинець — поет і прозаїк, один із чільних представників так званої «пізньошістдесятницької» генерації і дисидентсько-самвидавного руху в Україні, політв’язень. Живе і працює у Львові. Почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка.
Ігор Калинець - автор 17 поетичних збірок. Окрім «дорослих», пише також вірші для дітей. Він почав писати в 1950-х роках, а перша його збірка була опублікована в 1966 році. Через цензуру решту творів поета публікували на Заході.
За участь у дисидентському русі у 1972 році Калинця було засуджено на 6 років ув'язнення суворого режиму й 3 роки заслання (як і його дружину, Ірину Стасів-Калинець). Покарання відбував у Пермських таборах разом із Іваном Світличним, Василем Стусом, Миколою Горбалем, Степаном Сапеляком. Після повернення до Львова у 1981 році працював у Львівській науковій бібліотеці ім. В.Стефаника. З 1987 брав участь у виданні самвидавного журналу "Євшан-зілля", згодом став його редактором.
Автор двох томів-фоліантів, куди ввійшли сімнадцять збірок оригінальних поезій (перекладені іноземними мовами вірші склали три збірки), Ігор Калинець є почесним членом Міжнародного ПЕН-клубу, лауреатом літературної премії імені І. Франка (Чикаго, США, 1979). У 1992 році отримав премію імені В. Стуса, а за книжку вибраних поезій «Тринадцять аналогій» був удостоєний Національної премії України імені Т. Шевченка. Книжка «Слово триваюче» вийшла друком у Харкові в 1997 р.
Займається поет і перекладами художньої літератури, зокрема з польської мови.
За визначні заслуги в утвердженні національної ідеї, широку пропаганду українського слова 2005 року відомому поетові та громадському діячеві Ігореві Калинцю було присвоєно звання почесного громадянина Львова.
У 2015 році Калинець був висунутий Інститутом Івана Франка НАН України як кандидат на Нобелівську премію з літератури.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ