Блаженніший Святослав проголосив затверджений Синодом Місяцеслов УГКЦ

17 жовтня 2023

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав проголосив оновлений Місяцеслов УГКЦ, який був затверджений на Синоді Єпископів УГКЦ, що проходив у Римі 3–13 вересня 2023 року.

Блаженніший Святослав проголосив затверджений Синодом Місяцеслов УГКЦ

Декрет проголошення і сам Місяцеслов УГКЦ опубліковано сьогодні, 17 жовтня, на офіційному сайті Української Греко-Католицької Церкви. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Завершуючи передбачену правом процедуру, відповідно до норми кан. 112 Кодексу канонів Східних Церков, ми, владою нам даною, проголошуємо Місяцеслов Української Греко-Католицької Церкви, і постановляємо впровадити його в законну силу через два місяці від дня електронного опублікування цього законодавчого документа на офіційному вебсайті Української Греко-Католицької Церкви (ugcc.ua)», — мовиться у Декреті.

Владика Андрій Хім’як, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ розповів, що оновленню сприяло декілька важливих чинників: необхідність внести в Місяцеслов новомучеників, кожен з яких отримав свій особливий день, та святих, які пошановуються у нашому народі, а також необхідність уніфікувати три офіційні календарі, які мали між собою певні розбіжності:

«До оновленого Місяцеслова були внесені деякі святі, наприклад св. Едігна, онучка Ярослава Мудрого, що була пошанованою в латинській традиції. Вона — блаженна цілої Католицької Церкви і шанована, особливо у Німецькому екзархаті, що є частиною нашої Церкви. Тому св. Едігна тепер внесена в календар і буде популяризуватися».

Окрім цього, за словами Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, у календарі буде переклад деяких грецьких імен, які мають відповідники в українській мові, щоби віряни ці дні гідно святкувати. А також, на основі партикулярного права, відбулися зміни деяких свят, які мали своє посвяття, передсвяття.

«Ми хотіли Місяцеслов переглянути, його оновити та затвердити, щоби вся наша Церква жила одним духом, одним диханням, особливо зважаючи на те, що з цього року ми маємо вже один спільний календар, спільне Різдво та інші свята», — зазначив владика Андрій.

Пригадуємо, Місяцеслов — це перелік нерухомих свят і днів пам’яті святих та блаженних, яких вшановують в Українській Греко-Католицькій Церкві впродовж літургійного (церковного) року, що розпочинається 1 вересня.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae