Блаженніший Святослав поговорив з Святославом Вакарчуком про цінності та інституції

25 січня 2020

24 січня 2020 року у резиденції Глави Української Греко-Католицької Церкви у Києві відбулася зустріч Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, з Святославом Вакарчуком, українським політичним та державним діячем, лідером партії «Голос», народним депутатом України.

Під час зустрічі співрозмовники передусім обговорили важливість цінностей у житті як окремої особи, так і суспільства загалом. Було наголошено, що цінності творять нашу ідентичність. «Те, ким ми є, на яких фундаментах стоїмо, це і визначатиме яким суспільством ми будемо», — зазначив Блаженніший Святослав.

Він також підкреслив, що важливими для України є не просто загальнолюдські, а саме християнські цінності, які відображені у соціальному вченні Церкви: повага до гідності людського життя від зачаття до природної смерті, сімейні цінності тощо.

Ще однією темою розмови стало питання важливості державних інституцій у житті країни. «Безумовно, що державні інститути потрібно реформувати, але потрібно це робити не руйнуючи їх. Скріплюючи державні механізми ми скріплюємо нашу країну, а розхитуючи їх, ми творимо загрозу її існуванню», — сказав Блаженніший Святослав.

Довідка

16 травня 2019 року на Старокиївській горі Святослав Вакарчук презентував свою політичну партію «Голос». Очолив список партії на парламентських виборах. Також він назвав п'ять ключових пунктів програми: «Перше — інтереси громадян України понад усе, екзистенційний вибір України — Європа, один закон для всіх, вільна економіка без олігархів, влада підзвітна громадянам України».

«Голос» отримав 5.82% голосів і, відповідно, 17 депутатів за списками, ще троє депутатів від партії перемогли на одномандатних округах.

24 липня 2019 року з'їзд партії «Голос» обрав Святослава Вакарчука головою партії.

29 серпня 2019 року у парламенті була створена фракція «Голос». Лідером фракції «Голос» став Сергій Рахманін.

Член Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ