Блаженніший Святослав подякував польському єпископату за молитовну підтримку України

15 лютого 2022

Від свого власного імені, а також від імені Синоду Єпископів УГКЦ Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви висловив подяку в листі на ім’я архиєпископа Станіслава Гондецького, Голови Конференції єпископату Польщі.

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав подякував за солідарність, виражену в закликові голови польського єпископату до молитви в намірі миру в Україні. Прохання про те, щоб у неділі та будні співалися суплікації, це «надзвичайно важливий сигнал» для цілої Європи, що ми разом, «як християни і найближчі сусіди», в час загрози з боку Російської Федерації, зазначено в листі. Про це повідомляє католицький суспільно-релігійний інтернет-часопис «CREDO» з посиланням на інтернет-видання «Opoka».

«Духовно об’єднані у спільній молитві, ми можемо дієво противитися ідеології, що пропагує ненависть і ворожість», — написав Предстоятель УГКЦ. Також він висловив подяку всій Конференції єпископів Польщі за вираження «духовного зв’язку», що є великою підтримкою «для занепокоєного українського суспільства». Нинішня ситуація, відзначає Глава УГКЦ, «вимагає від наших єпископатів відважних дій».

Ось повний лист, переказаний Конференцією єпископів Польщі.

Київ,
Вих. № 22/039
14 лютого 2022 року Божого

Його Преосвященству отцю архієпископу Станіславу Гондецькому,
Голові Конференції єпископату Польщі

Високошановний Отче Архиєпископе!

Прагну сердечно подякувати Вам за солідарність, виражену в черговому заклику до всіх священників по всій Польщі, за посередництвом отців-єпископів, про молитву в намірі миру в Україні. Прохання про те, щоби в неділі та будні відспівати суплікацію, це надзвичайно важливий сигнал не тільки для України, але також і для цілої Європи, що ми, як християни і найближчі сусіди, є разом у нинішній дуже тяжкий час воєнної загрози зі сторони Російської Федерації. Об’єднані духовно у спільній молитві, ми можемо дієво протиставитися ідеології, що пропагує ненависть і ворожість.

Висловлюю свою величезну вдячність Вашому Преосвященству, а також усьому шановному зібранню єпископату Польщі, за всі вираження духовного зв’язку, які для стривоженого українського суспільства становлять величезну підтримку. Нинішня напружена політична ситуація вимагає від наших єпископатів відважних дій, на різних площинах церковного життя.

Від свого власного імені та від Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви я дякую за всі дотеперішні вираження доброзичливості й підтримки.

Мої гарячі вітання вам у дусі братнього зв’язку та любові. Нехай опіка, милосердя і благодать люблячого Отця неустанно спочиває над Католицькою Церквою в Польщі.

Зичу численних Божих благодатей і залишаюсь вам щиро відданий, у Христі Господі

† СВЯТОСЛАВ,