«Бажаю вам бути світлом, сіллю та закваскою там, де ви є — серед студентства, інтелігенції, парафії», — владика Йосафат Мощич привітав ТУСК «Обнова» м. Чернівці
30 вересня у Чернівцях відбулася конференція «Місія „Обнови“: від історії до сьогодення» з нагоди 25-річчя заснування ТУСК «Обнова» м. Чернівці. У ній беруть участь представники обновлянських осередків України і поза її межами. Розпочалася конференція з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Йосафат Мощич.
Єпископ Чернівецький у вітальному слові до учасників Товариства наголосив на єдності та місії «Обнови», як інформує пресслужба Чернівецької єпархії УГКЦ.
«Вітаю сьогодні нашу дорогу „Обнову“, студентське товариство, яке вже з Божого промислу чверть століття діє тут, у Чернівцях, з учасників якої рік тому постало академічне товариство. Не знаємо, які будуть наступні 25 років, але маємо певність, що учасники Товариства тримаються у спільноті, при храмі, уже і заклали сім’ї, які живуть у християнському дусі. Обновляни є у спільноті, разом з Церквою і народом, який у цій війні проходить свою обнову, звільняється від імперії та її наслідків», — сказав єпископ.
За словами проповідника, щоб обновитися у Христі, що є місією обновлянина, треба бути у особистісному стосунку з Богом та народом. «Щоби обновити, треба небагато: трохи світла проганяє темряву, трішки солі додає смаку, трішки закваски піднімає тісто, як каже Господь у Євангелії. Тому бажаю вам бути світлом, сіллю та закваскою там, де ви є — серед студентства, інтелігенції, парафії. Також пам’ятайте, що нас чекає розбудова оновленої країни, у якій ви маєте взяти участь, долучитися кожен на своєму місці» — завершив єпарх Чернівецький.
Також канцлер єпархії о. Михайло Паньків від імені владики зачитав вітальну грамоту з нагоди 25-річчя заснування і діяльності ТУСК «Обнова» м. Чернівці та вручив її голові Товариства Ангеліні Заверусі.
Довідка
Товариство «Обнова» 1930 року створили українські студенти-католики на основі студенського товариства Львівського університету. Від часу свого заснування ТУСК мало два основних напрямки діяльності. Це, насамперед, місійна робота з молоддю в цілому, а також самоосвіти. Гаслом спільноти було «Обновити все в Христі». На початку створення товариство працювало у двох основних напрямках — місійна робота з молоддю та самоосвіта. Першим духівником Товариства був Микола Конрад. У діяльності «Обнови» брав участь митрополит Андрей Шептицький, насамперед як духовний опікун і меценат.
Головні цілі товариства:
- Сприяти духовному розвитку своїх членів на засадах християнської духовності та моралі, відповідно до духовних та національних традицій українського народу;
- Готувати своїх членів до просвітницької діяльності серед молоді, щоб вносити християнські моральні цінності в усі ділянки особистого, родинного та суспільного життя, створюючи цим основи для нового українського суспільства;
- Виховувати студентську та учнівську молодь в християнському дусі;
- Поширювати християнські засади в своєму оточенні;
- Розвивати суспільно-допомогову діяльність і у випадку потреби морально та матеріально допомагати своїм членам та іншим потребуючим в дусі християнської любові;
- Репрезентувати українську студентську християнську молодь перед іншими студентськими та громадськими організаціями в Україні і за кордоном.
Зараз спільнота функціонує в шести містах України (Львів, Київ, Тернопіль, Чернівці, Івано-Франківсьек, Чортків) та в Любліні, де кожен осередок має свою специфіку праці.