«Бажайте Христової величі»: владика Теодор Мартинюк висвятив двох дияконів для УГКЦ

19 жовтня 2024

У середу, 16 жовтня, у патріаршому осідку в Римі відбулося уділення дияконських свячень випускникам Тернопільської духовної семінарії — Олегу Драпінському та Володимиру Ціжу. Чин дияконського рукоположення здійснив владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

На урочистому богослужінні єпископові співслужили о. Марко Семеген, президент релігійного є товариства «Свята Софія», о. Юстин Бойко та о. Тарас Когут. Про це повідомляє пресслужба Релігійного товариства «Свята Софія».

Під час проповіді владика Теодор звернувся до присутніх з пастирським словом, нагадуючи про значення служіння в християнському житті. Він зазначив, що дияконські свячення є першим ступенем Христового Таїнства Священства, що має глибоке коріння у словах Ісуса Христа.

«Ми беремо участь у Пресвятій Євхаристії — Божественній Літургії, яку сам Христос поручив священникам, щоб увесь народ був причасником Його Тайної Вечері. А сьогодні ми будемо свідками того, як Володимир і Олег приймуть дияконські свячення і прагнутимуть бути служителями Христовими там, де Він покличе. І в першу чергу служити всім християнам, кожній людині, яка буде на їх життєвому шляху», — сказав єпископ.

Проповідник також звернув увагу на приклад Христа, який закликає бути подібними до дітей, що є символом щирості, відкритості та правдомовності: «Христос запрошує бути як діти, бо вони відверті та чесні. Стати малим — це бути правдивим, жити цінностями, які є автентичні та важливі. Іншими словами, це заклик бути автентичним, бути людиною незалежно від віку».

У часі Літургії після Херувимської пісні, за Чином поставлення дияконів, владика Теодор рукоположив піддияконів Олега та Володимира. Після трьох обходів навколо престолу вони зачитали визнання віри. Опісля єпископ прочитав молитви дияконських свячень. Відтак нововисвячені служителі були облачені у дияконські ризи — стихар, орар і поручі.

По завершенні святкового богослужіння нововисвячені диякони подякували владиці Теодору, душпастирям та громаді храму Святої Софії. Отець Марко від імені всієї спільноти висловив подяку єпископу і привітав нових служителів, побажавши їм наснаги та цілковитої довіри до Бога на шляху майбутнього священства.

Єпископ, своєю чергою, побажав нововисвяченим дияконам бути великими у своєму служінні, дотримуючись заповіту Патріарха Йосифа Сліпого — «Великого бажайте» та прагнути христової величі, що виблискує в чеснотах служіння. «Такої величі ми бажаємо нашим дияконам. Служіння не має меж, його не можна окреслити визначниками, бо воно постійно буде вимагати новизни, жертви, зусилля, і також здоров’я. Тож, ви покликані бути великими у своєму дияконському служінні», — підсумував владика Теодор.