Автобуси, повні любові: Ольштинсько-Ґданська єпархія підтримує жителів Миколаєва

3 листопада 2022

Спочатку автомобіль швидкої допомоги, потім — пожежна машина, а тепер прийшов час автобусів. Це вже чергова допомога, яка вирушила в Україну до Миколаєва з Ілави (Польща).

Четвер, 27 жовтня, для Української Греко-Католицької Церкви став винятковим, адже парафіяльна спільнота м. Ілави (Польща) приймала представників міста Миколаєва з України: Івана Aндрійчика, секретаря Миколаївської міської ради, Катерину Дудич, старосту Гірського округу, Ольгу Марків, головну редакторку Миколаївської радіоредакціі. Про це повідомив о. Ярослав Гостинський для пресслужби Ольштинсько-Ґданської єпархії УГКЦ.

Завдяки ініціативи о. Ярослава Гостинського місто Ілава передало українському Миколаєву два автобуси. В Україні ці транспортні засоби будуть використовуватися для перевезення дітей до шкіл. Варто підкреслити, що вони не поїхали порожніми. У межах благодійної акції жителі міста наповнили їх різною гуманітарною допомогою.

На прохання о. Ярослава влада звернулася із закликом до жителів Ілави пожертвувати предмети, необхідні для того, щоб пережити майбутню зиму, коли в охопленій війною країні у мирного населення може закінчитися опалення та електрика. Також збиралося шкільне приладдя, медикаменти, продукти харчування. Від місцевої Греко-Католицької Церкви було передано зимові військові куртки, термобілизна, електрогенератори, продукти харчування, нижня білизна, медикаменти.

Незадовго до того, як конвой вирушив у дорогу, його благословив єпископ Ольштинсько-Ґданської єпархії Греко-Католицької Церкви в Польщі владика Аркадій Трохановський у присутності пароха Ілавської греко-католицької парафії Ярослава Гостинського. Допомогу символічно передали представникам української сторони представники місцевої влади Ілави: бургомістр міста Ілава Давід Копачевський разом із Доротою Камінською, першою заступницею, та головою автобусного депо Романом Смолінслімю.