Архиєрейська хіротонія о. Михайла Квятковського відбудеться у Вінніпезі

12 вересня 2023

Архиєрейська хіротонія о. Михайла Квятковського, якого проголошено правлячим єпископом Української католицької єпархії Нью-Вестмінстера, що на Заході Канади, відбудеться 8 листопада 2023 року в катедральному соборі Святих Володимира і Ольги у Вінніпезі. Початок Божественної Літургії о 10:00. У цей день відзначатимемо свято Собору святого архистратига Михаїла й інших безплотних сил.

Архиєрейська хіротонія о. Михайла Квятковського відбудеться у Вінніпезі

Божественну Літургію очолить митрополит Вінніпезький Лаврентій Гуцуляк, головний святитель. Співсвятителями стануть владика Борис Ґудзяк, митрополит Філадельфійський, та владика Давид Мотюк, правлячий єпископ Едмонтонської єпархії. Про це анонсує Департамент інформації УГКЦ.

Напередодні, 7 листопада, о 18:00 в соборі Святих Володимира і Ольги розпочнеться Велика вечірня з Чином архиєрейського найменування.

Інтронізація (введення в уряд) запланована на 18 листопада 2023 року. Вона відбудеться у храмі Покрова Пресвятої Богородиці у Ванкувері. Подія розпочнеться Архиєрейською Божественною Літургією о 10:00.

Як ми інформували, 24 серпня 2023 року у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, поблагословивши рішення Синоду Єпископів УГКЦ, призначив о. Михайла Квятковського правлячим єпископом Української католицької єпархії Нью-Вестмінстера.

Біографічна довідка

Владика-номінант Михайло Квятковський народився 21 листопада 1961 року в м. Гаміота, Манітоба. Був третьою із семи дитиною у сім’ї Едварда Квятковського та Філіс Земляк. Здобув неповну середню освіту у школі м. Брендон і повну середню — в коледжі Святого Володимира та Малій семінарії в Робліні, Манітоба. Розпочавши навчання в університеті та паралельно працюючи, 7 вересня 1980 року вступив до семінарії. У Римі проживав в Українській папській колегії святого Йосафата і навчався в Університеті святого Томи з Аквіну (Анджелікум), де здобув ступені бакалавра з філософії (1980–1982) та богослов’я (1982–1985).

14 вересня 1985 року у Робліні (провінція Манітоба, Канада) митрополит Максим Германюк висвятив його на диякона. Ієрейські свячення прийняв 28 липня 1986 року. Послуживши сотрудником у парафії Покрову Пресвятої Богородиці у Вінніпезі, повернувся до Рима вивчати канонічне право у Східному інституті, де здобув ступінь доктора.

З 1996 по 2006 рік, у період, коли Українська Греко-Католицька Церква зміцнювалася після довгих років підпілля, владика-номінант Михайло Квятковський проживав в Україні. Здійснював служіння канцлера Патріаршої курії та судді й голови Верховноархиєпископського трибуналу. Також був віцеректором Українського католицького університету у Львові, де викладав канонічне право й очолював душпастирський відділ упродовж 6 років.

Повернувшись до Канади, був призначений духівником Української греко-католицької семінарії Святого Духа в Оттаві (2006–2010).

Від 2010 до 2021 року служив в українській греко-католицькій парафії Пресвятої Євхаристії, а від 2021 року і дотепер — парох церкви Покрову Пресвятої Богородиці у Вінніпезі. Служив у комітетах за збереження життя та пенітенціарному, організованих двома римо-католицькими архидієцезіями Вінніпега та Вінніпезькою архиєпархією УГКЦ. Також був капеланом Лицарів Колумба у провінції Манітоба (2016–2019).

Від 1 серпня 2014 року і дотепер владика-номінант Михайло Квятковський служив канцлером Вінніпезької архиєпархії УГКЦ, був представником Вінніпезької архиєпархії в Душпастирській раді Української Греко-Католицької Церкви з моменту її заснування 2019 року.