Архиєпископ Борис Ґудзяк проповідував під час Меси для юристів в Грінвілі

16 жовтня 2024

Адвокати, судді та інші професіонали системи правосуддя Товариства Святого Томаса Мора зібралися на особливу святкову службу в неділю, 6 жовтня, у церкві святого Йосифа на Брендівайн, щоб помолитися про провід Святого Духа у своїй праці.

Архиєпископ Борис Ґудзяк проповідував під час Меси для юристів в Грінвілі

Месу очолив єпископ Вільям Кеніг, єпископ дієцезії Вілмінгтона. Співслужителями стали єпископ Франциск Малулі, єпископ-емерит Вілмінгтона, отець Джозеф МакКвайд, судовий вікарій і канцлер дієцезії, отець Гленн Еверс, капелан Товариства Святого Томаса Мора, та монсеньйор Джон Гопкінс, парох церкви Святого Йосифа. Про це повідомляє пресслужба Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

Архиєпископ Борис Ґудзяк виголосив проповідь. Він наголосив, що Меса, яку називають червоною через колір риз, які одягають служителі, є важливою нагодою для юридичної спільноти задуматися над місцем віри у їхній праці. Юристи повинні поєднувати юридичні норми зі справедливістю, відповідаючи на Божий заклик служити загальному благу та будувати спільноту через мирний діалог і стосунки.

«Як ми навчаємося будувати справедливе суспільство?» — запитав проповідник, посилаючись на євангельське читання з Марка 10, 2–26, яке надає відповідь: приймаючи царство Боже як діти. «Жити як діти, готові любити та бути вразливими, — це один з найважливіших принципів, яких ми можемо дотримуватися», — сказав він.

Владика висловив стурбованість зростанням фізичного та вербального насильства, яке пронизує американське суспільство. Він зазначив, що насильство позбавляє людство Богом даної гідності і спотворює верховенство права.

Митрополит закликав юристів молитися до Святого Духа, просячи Його дарів. На завершення він процитував Послання до Галатів: «А плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість. На тих-то нема закону»