Апостольський адміністратор Паризької єпархії узяв участь у святі апостола Бенілюксу святого Вілліброрда
У місті Ехтернах (Люксембурґ) 10–11 червня 2019 року відзначали свято «апостола Бенілюксу», св. Вілліброрда — єпископа-місіонера, який у VIII столітті євангелізував поганські народи, які проживали на території сучасних Бельгії, Нідерландів та Люксембурґу.
Архиєпископ Люксембурґа Жон-Кльод Гольріш запросив Блаженнішого Святослава, Отця і Главу Української Греко-Католицької Церкви, який скерував це запрошення до владики Гліба Лончину, Апостольського адміністратора єпархії св. Володимира Великого в Парижі. З України також прибув єпископ Мілан Шашік, єпарх Мукачівський.
У понеділок увечері, 10 червня, в базиліці святого відслужили Літургію Слова, на якій були присутні кардинали Кельну (Німеччина) та Утрехту (Нідерланди), більше 10 єпископів-гостей, численне духовенство та паломники з різних країн. У вівторок день розпочався святою Месою, після якої відбулася традиційна для свята Зіслання Святого Духа танцювальна процесія вулицями міста.
«Традиція танцювальної процесії сягає кілька століть і символізує радість Божої любови та молитву, яка єднає вірних з Богом і між собою. Люди, зазвичай убрані в білий одяг, стоять рядами по 8–10 і між собою тримають білі хустинки як знак єдності. Ідуть при супроводі переважно духових оркестрів (хоч були і скрипки, і акордеони), які грають мелодію, схожу до польки, перед гробом святого Вілліброрда. Наприкінці, до процесії долучаються єпископи в мантіях, мітрах і з жезлами, які по дорозі моляться на вервиці», — розповів владика Гліб, додавши, що це цікавий спосіб пошанування святого, у якому літургійні молитви поєднані з народними елементами.
За матеріалами Паризької єпархії святого Володимира Великого УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ