8 лютого — Міжнародний день молитви за жертв торгівлі людьми

8 лютого 2023

8 лютого у Католицькій Церкві припадає літургійний спомин Жозефіни Бакіти, в молодості — рабині з Судану, пізніше — монахині згромадження сестер Каносіянок. Цей спомин збігається з Міжнародним днем молитви за жертв торгівлі людьми.

8 лютого — Міжнародний день молитви за жертв торгівлі людьми

«Бог був завжди добрим до мене, протягом всього мого життя»

Св. Жозефіна Бакіта

За словами Папи Франциска, торгівля людьми — це «жахлива катастрофа», «ганебний злочин», «відкрита рана на тілі сучасного суспільства». «Це суспільне лихо зводить до стану рабства багатьох чоловіків, жінок і дітей заради трудової чи сексуальної експлуатації, торгівлі органами, для жебракування та примусової злочинної діяльності», — каже Святіший Отець.

«Варто зазначити, що 17 січня 2019 р., у Ватикані відбулося представлення двох документів, приготованих Відділом у справах мігрантів і біженців Дикастерії служіння цілісному людському розвиткові. Цими документами стали „Душпастирські напрямні щодо торгівлі людьми“ та „Світло на дорогах надії“», — говорить о. Роман Сиротич, директор Карітас Київ.

«Душпастирські напрямні» — документ, який є плодом консультацій з єпископськими конференціями, католицькими організаціями та чернечими згромадженням. У ньому представлено серію душпастирських напрямних, покликаних допомогти зрозуміти, розпізнавати, запобігати та перемагати лихо торгівлі людьми, захищати постраждалих та сприяти їхній реабілітації «Світло на дорогах надії» — збірка повчань Папи Франциска на тему мігрантів, біженців і торгівлі людьми. До паперової версії книги увійшли виступи Святішого Отця, виголошені від початку його понтифікату до кінця 2017 року.

«БФ „Карітас-Київ“ вже 6 років поспіль приділяє увагу питанню протидії торгівлі людьми. Від торгівлі людьми не застрахований ніхто! В ситуацію торгівлі людьми можуть потрапити будь — хто, незалежно від фінансових статків, наявності вищої освіти, знання іноземних мов, наявності житла чи роботи. Всесвітню хворобу 21-го століття, сучасну форму рабства — торгівлю людьми, можливо подолати лише будучи пильним та обізнаним» — каже о. Роман Сиротич.

«Торгівля людьми — складний злочин, який став актуальний особливо в період війни. Людство опинилося у вкрай вразливому становищі, тому злочинці вигадують все нові форми експлуатувати людей. Працівниками Карітасу надана індивідуальна допомога понад 563 українцям, яких було піддано експлуатації, втягнено в торгівлю людьми. Лише з початком повномаштабного вторгнення — виявлено та реінтегровано 45 осіб, з яких 2 неповнолітніх. Найчастіше злочинці використовували людей в рабстві — примусовій праці (трудовій експлуатації). Також втягують у військовий конфлікт, злочинну діяльність незважаючи на вік чи стать особи. Також виявлені непоодинокі випадки експлуатації українських жінок в інтимній сфері. Вербувальники, злочинці використовують людей з метою власного збагачення, наживи.» — зазначає Ірина Бойко, керівниця Консультаційного центру з протидії торгівлі людьми БФ «Карітас-Київ».

Постраждалі від торгівлі людьми зізнаються, що їх обманули, погрожували застосувати фізичну розправу, деяких навіть били, їм не виплачували обіцяного заробітку, нелегальна праця була занадто важка, самостійно вільно вийти з такої ситуація вони не могли, в них відібрали документи та інші особисті речі. В період війни майже всіх постраждалі особи змушені були виконувати вказівки злочинцями дії заради виживання, заради життя та здоров’я своє чи своїх рідних, близьких.

Тож «БУДЬ обізнаним — стань захищеним!».

Звернутися за допомогою чи консультацією Ви можете до Консультаційного центру за тел. +38 (067) 108-00-52, або за адресою: м. Київ, вул. Микитенка, 7-Б.