6 думок папи Венедикта XVI про покутний вимір Великого посту
Протягом свого понтифікату папа Венедикт XVI виголосив кілька непідвладних часу послань щодо справжнього значення покутного періоду Великого посту.
Він також дав нам нові способи поміркувати про нашу великопісну подорож і справжнє значення цих днів, які передують Великодню, як зазначає про це католицький суспільно-релігійний інтернет-часопис «Credo».
Ось шість думок Бенедикта XVI, які спонукають нас до роздумів.
1. «Великий піст нагадує нам, що християнське життя — це нескінченна боротьба, в якій застосовується „зброя“ молитви, посту та покаяння. Боротьба зі злом, боротьба проти будь-якої форми егоїзму та ненависті, смерть для себе, щоб жити в Бозі — це аскетична подорож, яку покликаний здійснити кожен учень Ісуса зі смиренням і терпінням, великодушністю та наполегливістю».
2. «Нехай Марія, наша провідниця на великопісній дорозі, веде нас до дедалі глибшого пізнання померлого і воскреслого Христа, допомагає нам у духовній боротьбі з гріхом і підтримує нас, коли ми з переконанням молимося: „Converte nos, Deus salutaris noster“ — „Наверни нас до Тебе, Боже, спасіння наше“. Амінь!»
3. «Час Великого посту знову дає нам можливість замислитися над самим серцем християнського життя: милосердям. Це сприятливий час для оновлення нашої подорожі віри, як окремо, так і у спільноті, за допомогою Слова Божого і Таїнств. Ця подорож позначена молитвою і діленням, мовчанням і постом, в очікуванні радості Великодня».
4. «Якщо Адвент є періодом, який переважно запрошує нас сподіватися на Того, хто приходить, то Великий піст відновлює в нас надію на Того, хто перевів нас від смерті до життя. Вони обидва є сезонами очищення — на це також вказує спільне для них літургійне забарвлення — але Великий піст, повністю орієнтований на таємницю Відкуплення, особливим чином визначений як „шлях правдивого навернення“».
5. «Дорогі брати і сестри, почнімо нашу великопісну подорож з радісною впевненістю. Відчуймо глибоко в собі заклик до навернення, „повернення до Бога всім серцем“, приймаючи Його благодать, яка робить нас новими чоловіками та жінками, з тією дивовижною новизною, яка має частку в самому житті Ісуса. Нехай ніхто з нас не залишиться глухим до цього заклику, який також приходить до нас під час суворого обряду, водночас такого простого й такого спонукального — посипання попелом».
6. «Дорогі брати і сестри, у цей період Великого посту, коли ми готуємося святкувати подію Хреста і Воскресіння, в якій Божа любов відкупила світ і осяяла своїм світлом історію, я висловлюю бажання, щоб усі ви могли присвятити цей дорогоцінний час відродженню вашої віри в Ісуса Христа, щоб увійти разом з Ним у динаміку любові до Отця і до кожного брата і сестри, яких ми зустрічаємо в нашому житті».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ