5 надихаючих фраз із послання Папи Франциска на Всесвітній день молитви за покликання

8 травня 2022

Сьогодні, 8 травня, Католицька Церква відзначає Всесвітній день молитви за покликання. Покликання — це здійснення Божої мрії… 5 травня 2022 року Папа Франциск оприлюднив цьогорічні роздуми до Всесвітнього дня молитви за покликання. Він розглядає «покликання» в широкому сенсі, як Божий поклик до всіх нас протягом життя.

Ось 5 коротких уривків для наших власних роздумів та молитви:

«Кожен з нас є створінням, яке Бог забажав і полюбив; кожен з нас займає унікальне й особливе місце в думках Бога»

«Кажуть, що Мікеланджело Буонарроті стверджував, що в кожному камені міститься статуя, і скульптор має розкрити її. Якщо це справедливо для художника, то наскільки це справедливо для Бога! У молодій жінці з Назарету він побачив Божу Матір. У Симоні-рибалці він побачив Петра, скелю, на якій він збудує свою Церкву. У митаря Леві він упізнав апостола і євангеліста Матвія, а в Савлі, суворому гонителеві християн, побачив Павла, апостола язичників. Божий люблячий погляд завжди зустрічає нас, торкається нас, визволяє і перетворює нас, роблячи нас новими особами. Так відбувається в кожному покликанні: нас зустрічає погляд Бога, який нас кличе»

«Покликання виникає у такий спосіб завдяки мистецтву божественного скульптора, який своїми „руками“ змушує нас вийти з себе і стати тим шедевром, яким ми покликані бути»

«За прислів’ям з Далекого Сходу „мудрий, дивлячись на яйце, може побачити орла; дивлячись на насіння, він бачить велике дерево; дивлячись на грішника, він бачить святого“. Так на нас дивиться Бог: у кожному з нас він бачить певний потенціал, часом невідомий нам…»

«Коли ми говоримо про „покликання“, то йдеться не лише про вибір того чи іншого способу життя, присвяти свого життя певному служінню чи приваблення харизмою релігійної родини, руху чи церковної спільноти. Йдеться про здійснення Божої мрії…»