1500 українських паломників із Західної Європи об’єдналися у спільній молитві у Люрді
З 11 по 13 жовтня 2024 року у Люрді відбувалося традиційне паломництво українців Західної Європи, яке цьогоріч об’єднало близько 1500 українських паломників з Англії, Австрії, Бельгії, Ірландії, Іспанії, Нідерландів, Німеччини, Португалії, Франції, Швейцарії та України.
Про це розповідає Служба медіа та комунікацій Паризької єпархії Святого Володимира.
У перший день паломництва центральним місцем зустрічі прочан була українська церква Успіння Пресвятої Богородиці у Люрді, де паломників зустрічав настоятель храму о. Михайло Романюк та сестри-служебниці Марта, Антонія та Дарлін. Кожна з новоприбулих груп паломників мала змогу помолитися Божественну Літургію у храмі, де, таким чином, тривала безперестанна молитва українців. У цьому часі багато прочан також могли приступити до Таїнства Сповіді, завдяки жертовному служінню душпастирів, які їх супроводжували.
Головною локацією другого дня стала Базиліка Розарію — центральний храм санктуарію у Люрді, де одна із бічних каплиць є присвячена Україні. Тут сотні українських паломників з усієї Європи зібрались, аби під проводом владики Гліба Лончини, апостольського адміністратора Паризької єпархії Святого Володимира, разом молитись за мир в Україні та у світі. Владиці співслужили 22 священників з різних куточків Європи, які приїхали до Люрду зі своїми парафіянами.
У своїй проповіді владика закцентував увагу прочан на словах апостола, зокрема на тому, наскільки важливо є сьогодні не забувати, що ми є віддзеркаленням Божої слави. Саме ми, попри всі наші немочі та упадки. Богослужіння завершилося співом духовного гімну України «Боже, великий, єдиний…» у виконанні катедрального хору Святого Володимира Великого, який супроводжував це паломництво своїм співом.
Прощальним акордом прощі стала досвітанкова Божественна Літургія у місці об’явлень, яку очолив владика Гліб Лончина. У роздумах над Святим Письмом, які владика пропонував вірним у проповіді, він наголосив, що наші добрі вчинки повинні бути висловом нашої вдячности за Боже милосердя, бо немає гріха, якого Бог не хотів би простити. «Молитва закінчилась спільним фото священнослужителів та прекрасним сходом сонця над ранковим Люрдом», — зазначають учасники дійства.
Особливою подією кожного вечора була процесія з молитвою на вервиці, яка відбувається у Люрді кожного дня о 21:00 год. Ці останні кілька днів молитва мала свій особливий український колорит. «З десяток українських прапорів майоріли на сходах перед базилікою, немов закликаючи всіх, хто зібрався на молитву, молитись за Україну. А коли хор святого Володимира Великого виконував молитву до Богородиці, все довкола, немов застигало, співаючи Богородиці в унісон: „Рятуй, бо загибаємо!“», — зазначають організатори прощі.
«Саме цей дух єднання українців у молитві до Пресвятої Богородиці живив і підтримував українських паломників протягом усіх днів паломництва. Тих, хто не зміг бути присутнім в Люрді цими днями, запрошуємо до цього святого місця у будь-який час, а цьогорічним учасникам паломництва щиро дякуємо за змогу молитись разом», — закликали цьогорічні організатори паломництва.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ