Звіт ООН про голод у світі: зростає кількість тих, що не мають щоденного хліба
Як показують дані Звіту про стан продовольчої безпеки та харчування в світі за 2019 рік, уже третій рік поспіль не зменшується кількість тих, що страждають від голоду, однак, з іншого боку, зростає кількість осіб, які мають надлишкову вагу.
«Людство недостатньо добре виконало свій обов’язок стосовно найбідніших братів і сестер» — цими словами в інтерв’ю для Vatican News прокоментував Звіт про стан продовольчої безпеки та харчування у світі 2019 року монсеньйор Фернандо Чіка Арельяно, Постійний Спостерігач Святого Престолу при Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (FAO), Міжнародному фондові сільськогосподарського розвитку (IFAD) та Світовій продовольчій програмі (WFP). Звіт, що був представлений в ООН у Нью-Йорку 15 липня 2019 року, є частиною моніторингу поступу в досягненні Другої цілі сталого розвитку, що полягає в «припиненні всіх форм голоду та недоїдання до 2030 року й забезпеченні доступу, насамперед для дітей, до поживних харчових продуктів у достатній кількості впродовж усього року».
Зростає кількість людей, що страждають від голоду
Як зазначається в звіті, вже третій рік поспіль у світі не зменшується кількість тих, що страждають від голоду, хоча, з іншого боку, зростає кількість осіб, які мають надлишкову вагу. 20,5 мільйони дітей у світі (1 з 7) народжуються із заниженою вагою; 148,9 мільйонів дітей у віці до 5 років (21,9 %) страждають внаслідок хронічного недоїдання, а 49,5 мільйони (7,3 %) — від гострого недоїдання. Тим часом, 40 мільйонів дітей до 5 років (5,9 %) мають надлишкову вагу; а кількість дітей шкільного віку й підлітків, що мають зайву вагу, набагато вища — їх 338 мільйони.
В цілому, кількість людей, що страждають від голоду, зросла: в 2018 році 820 мільйонів людей не мали достатньо харчів, а попереднього року їх було 811 мільйонів. Це свідчить про те, що досягнення Другої цілі сталого розвитку до 2030 року є великим викликом.
Коментуючи висновки, що випливають із Звіту про стан продовольчої безпеки та харчування у світі, монсеньйор Арельяно зазначив, що люди, які страждають від голоду, «не мають ні спокійного теперішнього, ні світлого майбутнього.
«Міжнародна спільнота, — додав він, — насправді, повинна докладати більше зусиль. Бракує рішучості, насамперед, усунути причини, породжені людиною, такі як конфлікти, економічна криза та кліматичні зміни».
Критичні ситуації в Азії та Африці
Найбільша кількість людей, що недоїдають, проживає в Азії, переважно, в її південних частинах. В Африці ситуація також надзвичайно критична, де повільно, але стабільно зростає кількість людей, що страждають від голоду майже у всіх регіонах. На сході Африки понад третина населення (30,8 %) терпить від недоїдання.
«Ми всі можемо робити внесок у подолання голоду в світі, — наголосив монсеньйор Арельяно. — Насамперед, не марнувати продукти й не піддаватися байдужості, як у притчі про доброго самарянина. Міжнародна спільнота повинна зростати в солідарності, бо солідарність та сприяння мирові — це спосіб боротьби проти голоду».
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ