Зустріти Різдво Христове в обличчях убогих: поштові марки, присвячені вбогим
Від 9 листопада вийшли друком різдвяні поштові марки, видані Філателістичним Бюро Ватикану. Крім зображень, присвячених події Різдва Христового, виготовлена серія марок присвячена соціально незахищеним особам з нагоди V Всесвітнього дня бідних.
На цьогорічних різдвяних марках, виданих Філателістичним і Нумізматичним Бюро Губернаторства Держави Міста Ватикану, можна буде побачити обличчя убогих, відображаючи тих, що просять милостині під колонадою Базиліки святого Петра у Ватикані.
Поряд із репродукцією Пресвятої Родини, як пригадування про особливий Рік родини Amoris Laetitia та волхвів, що йдуть до Вифлеєму, аби поклонитися Ісусові, виготовлено марки з нагоди п’ятого Всесвітнього дня бідних. На поштових знаках зображені фото, що пригадують служіння Святої Меси та спільний обід Папи Франциска з убогими.
В обличчях волхвів бачимо профіль тих, хто живе на вулиці, зазнає невдачі, а також осіб, що змагаються із різного роду залежностями. Двоє царів представляють обличчя двох реальних осіб, третій цар уособлює всіх убогих.
Змісту й натхнення цим зображенням надав молодий поляк Адам П’єкарські, один із багатьох незахищених людей, що користується соціальними послугами під колонадою площі Святого Петра.
Зробити видимими невидимих братів і сестер убогих
Отець Франческо Маццітеллі, заступник директора Поштового і Філателістичного Бюро, коментуючи випуск марок із зображенням облич убогих на цьогорічних різдвяних марках пояснює, що це є нагодою виявити невидимих осіб, що присутні поруч нас, і зробити їх видимими. У своєму інтерв’ю для Vatican News він зазначив, що цей проект втілено у контексті Різдва Христового, адже це свято робить невидиме видимим, а в нашому суспільстві убогі — це наші невидимі брати. Вірні, що приходять до базиліки аби зустріти Господа, повинні мати можливість зустріти Його також у бідних.
Виготовлення марок такого змісту показує втілення євангельського заклику: сприяти цілісному розвиткові людини, — тобто запропонувати чоловікам і жінкам нашого часу повноцінне життя та повну самореалізацію у світлі Божого Слова.
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ