«Закликаю весь світ стояти разом з Україною у нашій боротьбі», — Глава УГКЦ у 36-й день війни
Що означає стояти? Що означає вистояти в боротьбі? Ми щоразу глибше розуміємо, що здатність народу вистояти належить до духовного рівня глибокої духовної, моральної боротьби. Ми бачимо, що правила духовної боротьби сьогодні є секретом стійкості українського народу. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні на 36-й день війни Російської Федерації проти України.
«Україна стоїть. Україна бореться, хоча й приносить великі жертви на престол незалежності та свободи своєї держави, свого народу», — зазначив Предстоятель. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Глава Церкви підкреслив, що минулий день був для України Богом благословенний, адже українське військо поступово звільняє міста і села нашої Батьківщини, зокрема з-під Києва.
«Сподіваюся, що з Божою допомогою і підтримкою всього світу ми зможемо захистити свою Батьківщину», — сказав Блаженніший Святослав і пригадав, що кожен християнин силою Святого Таїнства Хрещення покликаний до боротьби зі злом.
Глава Церкви пригадав слова апостола Павла, який навчає, що наша боротьба ведеться не з тілом і кров’ю, а з началами, властями, силами темряви цього світу і цих піднебесних просторів. Апостол Павло також закликає зодягнутися в шолом спасіння, в одежу віри, взяти в руки меч духовний — Слово Боже, яким можемо перемогти всіх наших ворогів.
За словами Предстоятеля, християнська традиція Сходу дає нам приклади такого аскетичного стояння. Серед монашого подвигу ми бачили окремих подвижників, які якраз і були прикладом стояння, серед них стовпники і кущники, які стояли, незважаючи на холод чи спеку, дощ чи сніг, і тим стоянням перед Богом перемагали диявола.
На переконання Отця і Глави УГКЦ, їхній приклад для нас в Україні тепер надзвичайно важливий. Адже духовне стояння означає кріпость духа, яка дає можливість бути собою, бути людиною в нелюдських обставинах, як про це говорив Блаженніший Любомир. Не бути людиною-флюгером, яка змінює свою моральну, духовну позицію, відповідно до суспільних і політичних вітрів.
«Вистояти і бути собою — це один із видів духовної боротьби. І сьогодні Україна стоїть. Кожен, хто веде цю боротьбу відчуває, що перед переважаючим ворогом можна встояти лише силою благодаті Святого Духа. І тому ми стоїмо в молитві, у молитві і діянні, у діянні добра, у доброчинності, для того щоб помогти тим, хто цього потребує», — переконаний архиєрей.
«Я закликаю весь світ стояти, стояти перед нападами злого, стояти перед нападами неправди, бо кожна війна супроводжується великою брехнею. Я закликаю всіх стояти разом з Україною», — закликав Глава УГКЦ, побажавши Божого благословення для українського війська і народу та сили вистояти в боротьбі з несправедливим нападником, дияволом і його слугами.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ